Vista - problem z kodekami

Wiem, że było duzo tematów tego typu, ale mam problem i nie moge sobie z nim poradzic.

Chodzi o kodeki w viscie i BRAK możliwości oglądania filmów. Nie działają żadne filmy - xvid, divx, rmvb. Do tej pory wszystko bylo dobrze az nagle cos się *******. Nie wiem czy nie po aktualizacji windowsa.

Zrobilem wszystko co moglem. Wywalilem wszystkie kodeki, wyczyscilem rejestr i dalem nowe kodeki - ff, ace i real. Ale to nic nie daje. W pewnym momencie udało mi sie zrobic ze wszystko dzialalo na odtwarzaczu GOM Player ale po restarcie Visty problem znowu wrocil.

Teraz mam SMPlayer i dzialają mi avi ale niestety odtwarzacz nie radzi sobie z RMVB - Dzwiek jest ale brak obrazu.

Zainstalowalem Real alternative 1.80 to na innych odtwarzaczach wszystko padlo - na SMPlayer działają tylko avi tak jak napisałem wczesniej.

___________________________

Jeszcze rada - daruj sobie wykropkowane określenia - Forum dp. to nie twój prywatny grajdołek… :?

Dobrze opisałeś problem i dlatego mogę dobrze odpowiedzieć… :slight_smile:

Real Alternative nie są na system Vista.

Jeżeli masz system 32 bit. zainstaluj K-Lite Mega Codec Pack :

http://www.programosy.pl/program,k-lite … -pack.html

Temat :

viewtopic.php?f=2&t=242429

zainstaluj kmplayer i po sprawie,ja mam i chodzą wszystkie filmy.

Ehm… dodaj:

smplayer_codecs_20071007

lub

(MPlayer) windows-essential-20071007

Niestety, The KMPlayer podobnie jak inne odtwarzacze wymaga zewnętrznych dekoderów dla RealVideo (czyli wymagany jest zainstalowany RealPlayer lub Real Alternative albo dodanie wymaganych bibiotek do katalogu KMP).

:? :?:

W K-Lite Mega zawarty jest Real Alternative.

hmmm…

Jak to zwykle bywa każdy radzi cos innego :slight_smile:

Nie wiem po co wyważać drzwi skoro jest doskonały pakiet kodeków właśnie do Visty :

Vista Codec Pack 4.6.7 obecny pod adresem http://shark007.net (tam też znajdziesz rozwiązania znznych problemów z kodekami pod Vistą).

Wywal wszystkie inne kodeki z systemu i zainstaluj ten (od zawsze na nim pracuje i nigdy nie było problemów).

Wybór zostawiam Tobie

“Real Alternative nie są na system Vista”

a ja mam vistę hp 32 bit i te kodeki działają-i nawet w przeglądarce odtwarzają się video i audio real playera

K-lite codek pack i real one player i będzie dobrze

Problem rozwiazany.

Pomógł zestaw SMPlayer + smplayer_codecs_20071007. I dziala wszystko. Nie potrzeba zadnych innych kodeków.

Sprawdzilem tez Dziobas RAR Player i również obsługiwał RMVB bez dodatkowych kodeków. Ale interfejs SMPlayera jest dużo przyjemniejszy.

Dzieki za pomoc.

Niezupełnie.

Dziobas RAR Player podobnie jak SMPlayer jest graficznym interfejsem na MPlayer.

MPlayer moze korzystać z niektórych zewnętrznych bibliotek kodeków.

Z pewnych względów aktualnie do SMPlayer nie są (domyślnie) dodawane dodatkowe biblioteki kodeków.

W przypadku Dziobas RAR Player, biblioteki Real znajdują się w folderze /binary/bincodecs/.

BTW

MPlayer for Windows (Full-Package) oprócz MPlayer’a zawiera frontendy MPUI i SMPlayer oraz dodatkowe biblioteki kodeków.

polecam instalacje KMPLAYER - do pobrania na vortalu, ma wszystkie kodeki w sobie, wygodny do użytku, ładny, odtwarza prawie wszystkie formaty…

najlepszym raozwiazaniem jest VLC nie potrzeba zadnych dodatkowych kodekow:D

VLC nie obsługuje RealVideo.

zainstalowac tylko realalt175 ten kodek i wszystko z glowy

Nie wiem jak to dziala ale po instalacji Dziobasa wszystko dzialalo. A o to przeciez chodzilo :smiley:

Ale polecam SMPlayera + smplayer_codecs_20071007.

przeeemek ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

@Placio74 :

Zgadza się - najnowsze Real Alternative 1.8.0 :

http://www.softmania.pl/program-244-rea … .48.html#m

są już na Vistę.

Oczywiście K-Lite Mega Codec Pack zawierają Real Alternative i dlatego je poleciłem.

k-lite codec pack + real alternative 1.80 + all player i wszystko gra:) albo jak już nie chcesz all playera to walnij vlc