Vista-problem z "Ulubione łącza"

Witam

Od pewnego czasu nie mogę dodać jakiegokolwiek folderu do “Ulubione łącza” w Viście. Po przeciągnięciu foldera do “Ulubione łącza” jest on niewidoczny. Po otwarciu tegoż folderu w “Document and Settings” tworzą się skróty dokumentów które chciałem dodać do “Ulubione łącza”.

Co zrobić by ten problem znikł?

Z góry dziękuję.

Piotr

Witam, wydaje mi się, iż taki stan rzeczy powoduje

modyfikacja klucza odpowiedzialnego za strzałki na skrótach a właściwie za ich brak.

HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\IsShortcut

Też miałem przypadek ze zniknięciem zawartości w panelu Ulubione łącza

po edycji tego właśnie klucza, chcąc usunąć strzałki z ikon skrótów, zmieniłem nazwę

w tym kluczu z IsShortcut na IsShortcutold no i strzałki znikneły ale przy okazji zawartość

panelu Ulubione łącza.

Mam nadzieje że pomogłem, pozdrawiam.

JustShadow ,

Witam

Dziekuję za poradę. Dopiero dzisiaj ją przeczytałem (06.11.2008) Wcześniej nie sprawdzałem na forum ponieważ już zwątpiłem że ktoś odpisze. Jak tylko sprawdzę czy porada zadziała to odpiszę.

Pozdrawiam Piotr

Niestety nie znalazłem w rejestrze poniższych kluczy:

HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\IsShortcut

Odświeżam temat.

Zrobiłem to usunięcie strzałek (usunięcie wpisu w rejestrze) i oczywiście zniknęły mi ulubione. Może ktoś krok po kroku opisać mi jak to przywrócić, zależy mi na ulubionych łączach, jak wrócą strzałki to mówi się trudno, przeżyję. Niestety nie może zrobić przywracania systemu.