Vista - problemy z dźwiękiem i drukowaniem

  1. Drukowanie

na komputerze stacjonarnym był kiedyś XP a teraz jest Vista. Do stacjonarnego podpięty jest internet z kablówki, dalej jest router z acess pointem, który bezprzewodowo rozdziela internet. W kolejnym pomieszczeniu jest laptop z zainstalowanym XP. Problem polega na tym, że z laptopa nie da sie już nic wydrukować na drukarce podpiętej do stacjonarnego z Vistą. Kiedy na obydwóch kompach był XP wystarczyło na stacjonarnym udostępnić drukarkę a na laptopie wyszukać / dodać drukarkę sieciową i już można było puszczać wydruki z laptopa. Teraz po zmianie na Viste udostępnienie drukarki nic nie dało - laptop z XP nie znajduje żadnych drukarek w sieci. Drukarka chodzi na sterownikach z Visty, bo chyba do HP 3745 nie ma specjalnych sterowników pod Viste. Oczywiście lokalnie z Visty drukarka drukuje bez zarzutu. Nie da się jej tylko ustawić do pracy w sieci. Da się z tym coś zrobić ?

  1. Dźwięk

Aby uruchomić pod Vistą głośniki 5.1 Creative zainstalowałem sterownik z podanej niżej strony (układ dźwiękowy zintegrowany : Realtek AC 97):

http://www.realtek.com.tw

w panelu sterowania , w dźwiękach, po wybraniu z listy głośników 5.1, podczas testowania głośników każdy z nich gra. Kiedy odpalam dowolną mp3 w windows media player 11 grają tylko dwa przednie głośniki (stereo). W Windows XP, media player bez problemu odtwarzał mp3 na głośnikach 5.1. Co ustawić w media playerze lub w Viscie aby móc cieszyć się muzyką w wersji 5.1

?

1.Chyba trzeba kupić kabel,którym łączysz XP>VIsta, widziałem na allegro po 100 zł.ale nie kupuj niech ktoś to potwierdzi.

Vista po prostu tak dziwnie udostępnia drukarki, że na drugim komputerze (z XP) musi być konto o identycznym loginie i haśle jak na komputerze z Vistą - i wtedy wydrukować, wyszukać drukarki i tak dalej się uda. Jak to zmienić - nie wiem.