Vista przestała sie włączać

hej

kupiłem laptop HP dv6625ew miał on Windows Vista Home Premium na ukrytej partycji i po instalacji tego wszytko chodziło ok, do czasu aż dziś przy włączaniu pojawił się messagebox w tytule “Produkt Windows należy zainstalować ponownie, aby…” (i ch**era wie aby co, bo w żaden sposób nie widać :?), treść komunikatu: Włóż instalacyjny dysk CD lub DVD systemu Windows do komputera, aby rozpocząć proces ponownej instalacji. (ciekawe jak mam go włożyć, skoro instalacja była z z dysku twardego :-D) no ale ok, to Windows, można spodziewać się wszystkiego… :lol: ale do tego wszystkiego w prawy dolnym rogu ekranu razem z messegem pojawił napis, że ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna :? a to już mnie dobija zupełnie, laptop był kupowany w normalnym sklepie z takim sprzętem.

wie może ktoś co się mogło stać i co dalej robić ?? proszę o pomoc.

W komplecie nie było nośnika instalacyjnego albo Recovery?

Czy na spodzie obudowy masz sticker COA Windows?

Czy zgdonie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi, wykonałeś swój nośnik Recovery?

Jak przywrócić systeam w laptope HP, gdy padnie (artykuł po anglielsku)

nośnika instalacyjnego nie było, wszystko jest na ukrytej partycji. coś jak recovery też tam jest, skorzystałem z tego nawet, że niby przywraca poprzednią poprawną konfigurację, ale to nic nie dało.

na spodzie obudowy mam tę nalepkę.

niestety nie wykonywałem żadnego nośnik.

dodam jeszcze, że lap był kupiony kilka dni temu, nie zależy mi na odzyskaniu danych ani na niczym takim, bo tam nic nie było jeszcze. po prostu martwi mnie torchu takie szybkie “padnięcie” nowego systemu…

jeśli po przywróceniu s Recovery masz taki sam komunikat to pozostaje się zgłosić do sprzedawcy

Jeżeli tak, to nie masz innego wyjścia, jak zamówić w HP Recovery Media Kit.

Kosztuje to ok 90,- zł dla sprzętu na gwarancji i ok. 180,- dla sprzętu po gwarancji :frowning: - plus przesyłka :frowning: :frowning:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

czy sciagałes jakieś uptady do visty, bo gdziesz tam kiedys czytałem ze byla jaks aktualizacja która robiła taki numer ale nie jestem pewien.

z dysku nalezy odzsyskac system przy uruchomieniu lapka nacisnac F11 spowoduje uruchomienie hp recovery manager z partycji recovery

skonczyło sie na tym, ze zadzwoniłem do serwisu, tam doszli do tego samego wniosku co Ty irosan, ze sie jakas aktualizacja sciagneła. skończyło sie to ponowna instalacja systemu, ale póki co działa. dzieki za pomoc.