Vista przy starcie połyka ram ,oraz zasoby procesora

Mam na laptopie Vistę procesor dwu rdzeniowy ,oraz 2gb ram .Powyłączałem prawie wszystko co zbędne ,system uruchamia się w około 35 sekund .Ale na starcie pobiera 100% mocy procesora i 50% ram ,potem pobiera nawet 65% zasobów ram .I praca procesora się stabilizuje ,żeby uruchomić szybko firefoksa .To trzeba odczekać około 2 minut po starcie systemu .Sterownik Karty Graficznej CCC ATI włącza się po około 1 minuta 5 sekund .Vistę doprowadziłem do stanu ze po około 2 minutach działa jak XP,ale czy się da coś jeszcze zrobić by po starcie od razu można było swobodnie korzystać z aplikacji jak w XP.Dodam ze Aero też wyłączone ,Vista mi się lepiej sprawuje niż testowany kiedyś Windows 7 RC .Gdyby tylko nie ten początek.Po pięciu minutach zużycie ram spada do 29%.

Zobacz w monitorze zasobów co tak obciąża na starcie.

Wyłącz uruchamianie niepotrzebnych ci programów przy starcie. Choćby wspomniany CCC przecież nie musi się włączać przy uruchomianiu systemu.

Możesz wyłączyć usługę Wstępne ładowanie do pamięci, powinno to zmniejszyć zapotrzebowanie na RAM, bo nie będą ładowane na starcie biblioteki najczęstej używanych programów

Ale to akurat nie powinno mulić kompa na starcie, a usługa się przydaje, bo programy szybciej się dzięki niej uruchamiają.

Co do tempa uruchamiania systemu, to radzę Ci przeczyścić i zdefragmentować rejestr przy użyciu programu TuneUp Utilities 2010, bo jestem tego pewny, że nie robiłeś tego ani razu od instalacji systemu. Nie zaszkodziłoby również zdefragmentować partycję systemową.

Piotr92 używam tylko wersji 2009,chyba wiem czym to jest spowodowane ,na starcie pokazuje dużo skorygowanych błędów sprzętowych .Potem wszystko jest ok ,dysk mam sprawny sprawdzane HD Tune ,pamięci memtestem ,oraz procesor .Wszystkie sterowniki ok ,wydaje mi się ze Vista kiepsko współgra z laptopami z procesorem AMD .Co ciekawe tak nadają na linux ubuntu ,a u mnie chodziło znacznie lepiej niż vista i Seven rc .Jak to możliwe ze do Visty trzeba dograć sterownik karty graficznej ,a na ubuntu nie .Przecież to windows powinien być we wszystko wyposażony bo się za nie go słono płaci ,po co mi w Vista tablet ,przecież nie mam komputera z rysikiem .To samo Win7 ,dodają kupę syfu .Zamiast dodawać osobną płytkę do Windowsa ,z tymi badziewiami .Z których mało kto korzysta.Ino dysk zapychają ,a im więcej system waży ,tym gorzej chodzi .Dlatego XP i Ubuntu są super.

Co z tego, że XP jest super, skoro coraz mniej sprzętu i softu jest z nim kompatybilne. Poza tym, to już jest przeżytek. Skoro nie korzystasz z tabletu, rozpoznawania mowy, i innych tego typu ■■■■■ół, to możesz to fizycznie usunać z Visty programem Vlite. Natomiast jeżeli chodzi o sterowniki do Windowsa, to Microsoft nie jest w stanie dodać sterowników do sprzętu wszystkich producentów, bo jeżeli by to zrobili, to system musiałby być umieszczony na kilku płytach dvd dwuwarstwowych, bo nie daliby rady tego upchać na jedną czy dwie płyty dvd 4,7gb.