Vista przy włączaniu staje na ładowaniu

Witam. Mam taki problem, czasami jak włączam kompa to wszystko idzie po staremu i zaczyna się ładowanie… ładowanie …ładowanie itd. nie kończy się i tylko restart pomaga dzisiaj np. dopiero 2 restarty pomogły.

Pracuję na Win Vista Home premium(Oryginalny).

Proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedzi.

Wiesz co wydaje sie że to jakiś problem z dyskiem twardym

Z dyskiem twardym? Może i tak ,ale niby o co chodzi że komputer nie może sprawnie z dysku systemu wczytać? Proszę o głębsze wyjaśnienia.

Widzisz to tylko moja diagnoza ale moim zdaniem jest tak

Widzisz kiedy system sie ładuje musi wczytać tam swoje pliki Któryś z nich nie może zostać wczytany więc albo sam plik jest uszkodzony w takim przypadku wystarczy reinstal windowsa Albo masz uszkodzony dysk twardy w tym jego miejscu gdzie ów plik jest zapisany a wtedy dysk masz do wymiany Mówię to tylko moja diagnoza.

A pliki ładowania systemu są jak archiwum ciągłe lub naczynia połączone czyli wali sie jedno a cała reszta choć dobra działać nie może rozumiesz mnie?

ja powiem tak że też mam taki problem po koleji może:

kiedyś jak miałem zainstalowaną viste to dopiero po 5miesiącach zaczęło mi się robić tak jak kolega wyżej napisał (staje na ładowaniu), no więc chyba z miesiąc się z tym męczyłem, teraz w styczniu bieżącego roku zainstalowałem od nowa Viste na tej samej partycji i wszystko było cacy przez około miesiąc…potem znów to samo… i czasami jak włączam to staje na ładowaniu, dodam że większość uruchomień odbywa się bez problemowo, mi też koledzy mówili że to wina dysku, który ja np mam jeszcze na 1,5rocznej gwarancji ale czy serwis wymieni lub naprawi dysk z takiej głupiej przyczyny?

moim zdaniem nie ma sensu nawet go wysyłać bo innego dysku nie mam a jak im wyśle to przez kilka miesięcy moge go nie zobaczyć…tak niestety jest z “wysyłkowymi” gwarancjami…

jeszcze tutaj dodam od siebie pewne stwierdzenie, być może to nie jest wina dysku. być może się myle, ale jeżeli jest tak że potrzebny jest jeden plik do uruchomienia systemu bądź kilka a zakładając że dysk w miejscu gdzie one się znajdują ma uszkodzenie to czy nie można by było troszke je przenieść w inne miejsce i jakoś poprzez edytor rejestru pokazać nowe miejsce docelowe tych plików?

a z jakiej firmy masz dysk że tak ci się dzieje?

ja mam Samsunga 16MB bufor

To powodzenia a poza tym nie wiemy które pliki są uszkodzone Myślę że nie chodzi o firmę a o złącze sata II podobno vista ma z nim problemy ale to nie tutaj jest przyczyną

Dzięki wam za podpowiedzi. Może dodam ,że mój dysk jest nowy ma nie całe 3 miechy. Jednakże nadal czekam na jakieś propozycje użytkowników.

Spróbuj go przinstalowąć

Gniewko , jak sytuacja ma się z trybem awaryjnym, sprawdzałeś?

Aby uzyskać więcej info trzeba uruchomić system w trybie rejestrowania rozruchu i później odczytać utworzony plik dziennika (bootlog.txt lub ntbtlog.txt), który będzie w katalogu %SystemRoot%.