Vista - pytanie o krązki dvd i edycje

witam… może zaczne odrazu

pytanie 1: jak to jest z tymi czytnikami bo podobno Vista bedzie na jednym krażku a tu w vortalu news w ktorym piszą że każda edycja ma swoje opakowanie więc nie wiem o co chodzi… vista bedzie na jednym krazku czy na kilku?

2:czy będą okrojone edycje “N” (chodzi mi o busines i home basic) bez WMP?

sorki za blędy i prosze o odpowiedź

finalna vista jest na jednym krążku, są różne opakowania visty … to znaczy dostajesz z zakupem visty key , który nie pasuje do pozostałych werski którą kupisz … podczas instalacji systemu bedziesz proszony o wybór systemu który chcesz zainstalować, jasne że zaznaczasz ten, który kupisz :stuck_out_tongue:

i wpisujesz keya

  1. tak będą edycje n

a co do dokładnie chodzi z tymi wersjami N, bo już gdzieś o tym słyszałem, ale pamietam o co w tym biega ???

te edyjcje(busines n i home basick n ) sa takie same jak ich odpowiedniki bez tego n tylko nie mają programu Wimdows Media Player :slight_smile: a i dzięki aero za pomoc

i386 proszę zmienić tytuł na konkretny.

zmienilem :mrgreen:

a jak bedzie sie kupowalo wersje OEM (tak jak teraz windowsa) to tez taka sama plytka tylko serial inny ?

A ja mam takie pytanie - czy Vista (w polskiej wersji oczywiście) będzie również w wersji x64 czy tylko x86, tak jak to miało miejsce z XP?

raczej tak.

podczas instala wpiszesz seriala, a system automatycznie wykryje do jakiej wesji (home, buissnes itp.) nalezy.

a otientujecie sie moze czy tego 30 stycznia wyjda tylko pudelkowe wersje Visty czy takze OEM ?

bzdura, podczas instalacji trzeba wybrać z listy system, który się zakupiło, podać seriala … i wtedy jak system przyjmie seriala, to ci się zainstaluje

i to i to :stuck_out_tongue:

ale Viste OEM bedzie mozna kupic sama bez zadnego podzespolu ? ( tak jak teraz Windowsa xp OEM)

no ale chyba na serialu home basic niezainstaluje ultimate??

no wlasnie jak to bedzie

Na dzien dzisiejszy jest dostepna wersja MSDN ktora da sie zaintslowac bez seriala ale zeby aktywowac to trzeba podac prawdziwy otrzymany od Ms

Czy wersje sklepowa tez bedzie mozna zainstalwoac bez seriala ?

nie, microsoft juz o tym wspominał, wersji z msdn tez nie da się zainstalować już bez seriala, poczytajcie sobie jakies fora na msdn albo msblog … a nie … a zresztą co to za pytania o instalce bez klucza ?

kupisz legalną wersje to wpiszesz serial, wg. mnie pochodzicie do tego tematu inteligentnie tylko po to żeby piracić, jesli się myle to po co się pytacie o instalke bez klucza ?

@ aero

Zacytowałeś niby mnie ale ja tego nie napisałem :lol:

hehe to nie ja, nieraz zdarzają się błędy takie na forum :wink:

ale spoko juz poprawiłem :smiley:

nikt nie mowi tu o piraceniu tylko wszystkie dotychczas wersje mozna bylo instalwoac bez seriala dlatego tez chcialbym wiedziec jak to bedzie z wersja sklepowa - czy da sie zainstalwoac bez seriala czy wpisujac seriala instalator weryfikuje go i automatycznie instaluje odpowiednia wersje ? ( bo jezeli bez seriala mozna bedzie to moze byc duzo pomylek przy instalacji jezeli wybierze sie przez omylke nie ta co trzeba wersje a pozniej okaze sie ze nie da sie aktywowac )

jak wybieżesz nie tą wersje co trzeba i wpiszesz cd key z wersji którą kupiłeś, to instalator poda ci błąd, że użyłeś lucza nie do tej wersji którą wybrałeś :stuck_out_tongue: