Vista RC1 i internet

Mam karte sieciową ASUS 802.11b/g Wireless LAN Card. Po instalacji sterowników z płyty uruchamiam komputer ponownie. Gdyby wszystko chodziło wporządku powinien się uruchomić ASUS WLAN Control Center.

Ale zamiast tego wyświetla się błąd:

The procedure entry point iphlpapi.IcmpSendEcho could not be located int the dynamic link library ICMP.dll

Gdy klikam OK pokazuje się on jeszcze 3 razy. Za czwartym razem wyświetla się inny:

An error occured while starting the application. Close all other running programs, and try again. If doesn't help, try rebooting your PC.

Restartowałem komputer i nic.

Te same sterowniki mam zainstalowane w WinXP tylko ze na innej partycji. I tam internet mi dziala.

Moze ktos mi pomoc?

Sterowniki poprawnie działające na XPku , raczej nieczęsto poprawnie współpracują z Vistą . Gdy instalowałem Vistę komuś , kto łączy się z siecią poprzez sieciówke , to nie musiałem instalować żadnych sterów . Poprostu net od razu był :slight_smile:

Witam.

Jak instalowałeś te sterowniki ??

W trybie zgodności z xp ?

Zainstalowalem normalnie, pozniej probowalem uruchomic ASUS WLAN Control Center w trybie zgodnosci z XP, ale to samo.

Mam w komputerze jedna zintegrowana karte sieciowa Realtek. Ale z niej ne korzystam, wiec tak jak w WinXP instaluje sterowniki do katry ASUS, Ale tutaj nie chodza. :frowning:

Problem w tym że oprogramowanie ASUS nie może znaleźć określonego wywołania w bibliotece ICMP.dll. Problem może rozwiązać wersja tego pliku z Windows XP. Spróbuj zdobyć ten plik z XP i skopiować go do katalogu z oprogramowanie ASUS. Ew. podmienić w systemie. Lecz nie gwarantuje powodzenia. Mi stery od tej Wi-Fi chodzą normalnie w Windows Vista

Nie znalazlem tego pliku, wiec skopiowalem wszystki z Program Files z WinXP. I dalej to samo :frowning:

Nie znalazłeś bo ten plik znajduje się w katalogu c:\Windows\system32

Nie mogę podmienić pliku. Gdy chcę go podmienić wybieram "Copy and

Replace", po tym komunikat o koniecznośći potwierdzenia działania przez

administratora - klikam na “Continue”. Potem komunikat, że Windows potrzebuje mojego potwierdzenia - klikam na “Continue”. Pojawia się pasek postępu, ale razem z nim znowu okienko “Jest już taki plik (…)” i znowu klikam na “Copy and Replace”. I komunikat “You need permission to perform this action”. Po n-tym klikaniu na “Try Again” nie mogę skopiować pliku.

Próbowałem przenieść Vistowski plik gdzie indziej żeby wstawić plik od

XP ale nie mogę przenieść.

Moje konto ma typ administratora. Czemu nie mogę zamienić pliku?

W WinXP też nie mogę skopiować pliku - odmowa dostępu.