Vista Recovery CD, a upgrade do Windowsa 7

Znajomy przyniósł mi laptop ASUS z zainstalowanym Windowsem 7. Poprosił o przeinstalowanie systemu. Jednak dostarczona płyta Recovery zawiera Vistę. Swego czasu była możliwość dla laptopów kupionych między 2009 a 2010 rokiem darmowego upgrade’u do WIndowsa 7. Czy dalej jest to możliwe? Jeżeli tak to jak to się robi (po odzyskaniu systemu czy może przed trzeba coś ściągnąć?) Z góry dziękuje za pomoc.

 

PS: Ten temat wrzuciłem na innym forum (ponieważ nasze najwspanialsze db nie działało), niestety nie ma tam kompetentnych osób :stuck_out_tongue:

Jeśli miał oryginalną 7 to powinien mieć również płytkę recovery z 7 lub oryginalną płytę z win7. Jeśli pod spodem notebooka jest naklejka z 7 to możesz zainstalować zwykłą 7 na jego kluczu i aktywować.

Teraz już nie ma możliwości zrobienia upgrade, możesz jedynie zadzwonić do Asusa aby odpłatnie przysłali Ci płytkę recovery z 7.

Dla potomnych:

 

Promocja z aktualizacją laptopów z lat 2009-10 z Windows Vista do Windows 7 się skończyła. Więc musiałem użyć Recovery z Vistą i na tym systemie stanęło.