Vista Recovery CD in HP or FSC

(Irosan) #1

Witajcie moi drodzy userze ( moj 1 post)

zamierzam kupic laptop'a jednej z firm Fujitsu lub HP. Jednakze mam pytani odnosnie plyt dołączonych do nich

z tego co mi wiadomo to juz nie daja czystego windows lecz plyte recovery, a druga legendę jaką słyszałem to że płyta powraca do stanu fabrycznego laptopa, bez pożniejszych zmian z dyskiem i na nim. Chciałem znać wasze doświadczenie z "instalacją" systemu i czy to jest prawda brutalna z płytą, ze jednak to robi lub tylko odtwarza dysk c, a resztę mogę sobie dowolnie zpartycjonować.

Możecie tu inne modele mi zaproponować takie do trzech tysięcy zł gdzi jest mniejsze prawdopodobieństwo straty danych.

(Nowy10) #2

odnośnie HP to mam on ukrytą partycję Recovery, ż której w razie problemów możesz przywrócić system

możesz również samemu nagrać sobie płytki Recovery

przywracają one Windowsa do stanu fabrycznego tj. takiego w jakim dostałeś go ze sklepu

można wybrać opcję, żeby formatował tylko partycję systemową, inne zostają niezmienione

do czego ma służyć ten laptop? jeśli wybierasz tylko między HP i FS to zdecydowanie HP, warto zastanowić się na Toshibą lub ASUSem

(Irosan) #3

laptop ma slyzyc do edycji grafiki komputerowej i fotografii, a takźe do edycji filmów, na koniec do pogrania w miare nowe gry komputerowe

odnosnie tych dwoch firm znalazłem dwa modele

jeden jest FSC(link poniźej) a drugi to HP Pavillion dv6510 ( z intel core2duo i geforcem 7560?) który polecacie mi odnośnie grafy i procka(do 3200zł)?

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ ... i2530.aspx

a odnośnie tej opcji przywracania partycji systemowej to sprawdzałeś na własnym lapku, i czy to sie wybiera przy nagraniu płytki recovery czy przy boot;owaniu płytki?

(Kokushin) #4

Moje osobiste doświadczenia z FS:

Po pierwsze jest ukryta partycja, z której można przywrócić system, ale ja ją usunąłem bo... patrz niżej.

Po drugie do lapka dołączona była płytka ze sterownikami, z Nortonem (90 dni), Nero i WINDOWS VISTA HOME PREMIUM.

Tak więc nie potrzebne mi żadne Recovery, odpalam normalną instalkę i leci.

(Irosan) #5

a jesli moge spytac to od kiedy posiadasz laptopa firmy FSC, czy to jest ten model i czy miales problemy serwisowe z nim, jesli tak to jakie ? a oczekuje tez wypowiedzi posiadaczy hp pavillion'a odnosnie psuwalnosci.

(Kokushin) #6

Nie, jestem posiadaczem innego modelu (dokładnie to Amilo Pa 1510), posiadam go od około 3 miechów i jak na razie to nie miałem z nim jakichkolwiek problemów także z serwisem nie miałem do czynienia.

Ogólnie jestem zadowolony ze swojego wyboru. Ale niech jeszcze inni się wypowiedzą na ten temat.

Ja też ma FSC, ale model V3505. Jedyna wada tego laptopa to taka, że obudowa jest zrobiona z dziwnego materiału...lekko dotniesz obudowę spoconymi palcami i od razu zostają masakryczne ślady, ten plastik jest strasznie wrażliwy na zabrudzenia...osobiście mnie to strasznie wkurza, szoruje go co chwila, a i tak zaraz jest to samo. A po za tym laptop świetnie się spisuje, bateria długo trzyma i ogólnie OK.

(Irosan) #8

dzienki giowan za opinie ale jakbys mogl napisac odnosnie instalacji systamu dolaczonego do lapka

tak juz wybralem FSC

KokuSHin -> od jakiego czasu masz FSC

(Kokushin) #9

Jak już pisałem posiadam go od około 3 miesięcy. Dokładnie to kupiłem go jakoś na początku sierpnia.

Zgadzam się z gowainem, że obudowa mogłaby być trochę lepiej dopracowana, albo wykonana z lepszego materiału. Ale jak na moje potrzeby to jest ok. Tym bardzie, że laptop spisuje się znakomicie.

Aha i jeśli chodzi o preinstalowany system to chodził mi trochę ociężale, dopiero jak sam zainstalowałem sobie Viste z dołączonej płytki to się wszystko poprawiło.

(Irosan) #10

dzienki za wszelkie informacje kupilem juz FSC Amilo Pro Pi2530

:slight_smile:

Milego forumowania