Vista Recovery i sformatowana partycja C


(system) #1

Witam:) W temacie Visty jestem całkowicie zielony. Mam laptopa kolegi z partycją Vista Recovery oraz partycja na której był system zainstalowany ale niestety ta partycja już została sformatowana. Czy mogę jakoś uruchomić instalacje systemy z partycji Vista Recovery jeżeli partycja z systemem już została sformatowana. Niestety nie mam płyty z Vistą od komputera. Pozdrawim

Komputer to Hp pavilion


(ktośtam) #2

Podczas uruchamiania komputera przytrzymaj klawisz F10 - uruchomisz w ten sposób Recovery Mode.

Pozdrawiam.


(przemekKK) #3

Jeżeli sformatowany został dysk C, to skasował się oryginalny MBR i uruchomienie programu do przywracania jest nie możliwe. Jeśli laptop jest na gwarancji to zamów płytki RECOERY CD za darmo.


(roobal) #4

Jeżeli partycja recovery, na której był obraz systemu również nie została sformatowana to robisz tak jak

W niektórych laptopach głównie Acera jest też kombinacja Alt+F10, zawsze można to sprawdzić w BIOSie. Dodam jeszcze tylko, że przywracanie z partycji recovery najczęściej przywraca system do ustawień fabrycznych, więc kasuje wszystko co jest na dysku, jeśli trzeba zrób kopię najważniejszych, jeśli znowu zamierzasz formatować partycję :slight_smile:

Skąd takie informacje masz? Z tego co piszesz wynika, że instalację z partycji recovery można przeprowadzać jednorazowo a jakoś na wielu laptopach jak przywracałem system nie było tak ja Ty to opisujesz, poza tym nawet jakby tak było to można pobrać dowolną dystrybucję Linuksa i z jego poziomu można się dostać na tą partycję a nawet przeprowadzić z niej rozruch a do tego najlepiej się nada specjalne narzędzie, specjalnie przygotowana do tego celu dystrybucja Linuksa :arrow: http://www.supergrubdisk.org/ która ma na celu wykonanie rozruchu z dowolnej bootowalnej partycji.

Pozdrawiam!


(przemekKK) #5

Dlaczego jednorazowo?

Posiadam laptopa HP Pavilion i sytuacja wygląda tak: partycja HP_RECOVERY nie ma statusu rozruchowej (bootowalnej), w MBR jest zapisana ścieżka do programu służącego do przywracania. I tak mają prawdopodobnie wszyscy producenci laptopów.

Nawet jak się usunie oryginalny MBR/sformatuje partycję C to problem można rozwiązać za pomocą RECOVERY CD.