Vista się nie włącza

Witam. Od wczoraj mam taki problem, bo chce włączyć na lapku Toshiba Windowsa Vistę Home Premium to przy ładowaniu pokazuje się napis Microsoft corporation i na tym koniec. Prosze o jak najszybszą pomoc.

PS Na 2 partycji mam Wingrozę 7 i z niej piszę.

Spróbuj pokombinować coś z odzyskiwaniem (ostatnie dobre konfiguracje itp.) Jeśli możesz wejść na partycję visty z windy 7 to przekopiuj wszystkie cenne dla Ciebie rzeczy bo chyba potrzebny będzie format #-o

włącz komputer i podczas ładowania się systemu przytrzymaj włącznik co kompa włączasz i trzymaj tak długo aż się komp wyłączy potem go włącz i zobacz co będzie powinno pojawić się odzyskiwanie dobrej konfiguracji jeżeli nie będzie to zrób to jeszcze raz jak opisałem wyżej na viste niestety czasem trzeba po chamsku postępować.

powodzenia

Zaraz po włączeniu wciskaj klawisz F8, a następnie „strzałką” zjedź do opcji „ostatnia znana dobra konfiguracja” i kliknij Enter.

Przepraszam że mnie nie było ostatnio ale miałem problem z kompem ,bo nie mogłem nic włączyć nawet instalki wingrozy ale wczoraj udało mi pogrzebać w BIOSie i udało mi się włączyć Vistę i pokazał mi się napis przy włączeniu winampa: Dysk C: został uszkodzony. Ale przed chwilą i nie ma tego błędu. Może mi ktoś napisać o co tu chodzi?

Dodane 08.10.2011 (So) 13:27

Tera jak włączam Windows 7 to pokazuje się logo i BSoD. Proszę o pomoc.

Dodane 09.10.2011 (N) 9:41

@REFRESH

Zapewne dysk uszkodzony i chyba jedynym rozwiązaniem będzie to co napisałem w pierwszym poście (ale miałem taki przypadek, że dysk był uszkodzony i nawet nie chciał się formatować (ciągle było 0%)

Mnie się wydaje, że dysk ma masę bad sektorów i dlatego są problemy. Ja miałem dokładnie taki sam przypadek, że zainstalowałem system, podziałał kilka dni i od razu na starcie bsod. Raz nawet tak miałem, że wgrałem sterowniki po instalacji, zrestartowałem system i od razu bsod i po uruchomieniu MHDD okazało się, że dysk ma ponad 300 bad sektorów.