Vista się nie włącza


(Kacperb52) #1

Witam. Od wczoraj mam taki problem, bo chce włączyć na lapku Toshiba Windowsa Vistę Home Premium to przy ładowaniu pokazuje się napis Microsoft corporation i na tym koniec. Prosze o jak najszybszą pomoc.

PS Na 2 partycji mam Wingrozę 7 i z niej piszę.


(X Zdzislawx) #2

Spróbuj pokombinować coś z odzyskiwaniem (ostatnie dobre konfiguracje itp.) Jeśli możesz wejść na partycję visty z windy 7 to przekopiuj wszystkie cenne dla Ciebie rzeczy bo chyba potrzebny będzie format #-o


(gucio0123) #3

włącz komputer i podczas ładowania się systemu przytrzymaj włącznik co kompa włączasz i trzymaj tak długo aż się komp wyłączy potem go włącz i zobacz co będzie powinno pojawić się odzyskiwanie dobrej konfiguracji jeżeli nie będzie to zrób to jeszcze raz jak opisałem wyżej na viste niestety czasem trzeba po chamsku postępować.

powodzenia


(K2o) #4

Zaraz po włączeniu wciskaj klawisz F8, a następnie „strzałką” zjedź do opcji „ostatnia znana dobra konfiguracja” i kliknij Enter.


(Kacperb52) #5

Przepraszam że mnie nie było ostatnio ale miałem problem z kompem ,bo nie mogłem nic włączyć nawet instalki wingrozy ale wczoraj udało mi pogrzebać w BIOSie i udało mi się włączyć Vistę i pokazał mi się napis przy włączeniu winampa: Dysk C: został uszkodzony. Ale przed chwilą i nie ma tego błędu. Może mi ktoś napisać o co tu chodzi?

Dodane 08.10.2011 (So) 13:27

Tera jak włączam Windows 7 to pokazuje się logo i BSoD. Proszę o pomoc.

Dodane 09.10.2011 (N) 9:41

@REFRESH


(X Zdzislawx) #6

Zapewne dysk uszkodzony i chyba jedynym rozwiązaniem będzie to co napisałem w pierwszym poście (ale miałem taki przypadek, że dysk był uszkodzony i nawet nie chciał się formatować (ciągle było 0%)


(Piotrkijak) #7

Mnie się wydaje, że dysk ma masę bad sektorów i dlatego są problemy. Ja miałem dokładnie taki sam przypadek, że zainstalowałem system, podziałał kilka dni i od razu na starcie bsod. Raz nawet tak miałem, że wgrałem sterowniki po instalacji, zrestartowałem system i od razu bsod i po uruchomieniu MHDD okazało się, że dysk ma ponad 300 bad sektorów.