Vista sortowanie wg daty

(silvver) #1

Mam problem z sortowaniem plików w folderze, mam w nim ponad 700 obrazków i chcę aby były sortowane wg Daty (nie wg Daty Wykonania!).

Za każdym Bożym razem muszę dawać PPM->Sortuj według->Więcej, znaleźć na liście pozycję Data, zaptaszkować i posortować wg tego.

Przegladanie tego folder z poziomu explorera - trzeba z listy więcej wybrać data, wysyłanie pliku na imageshack znowu trzeba posortować, praktycznie ciągle :x

W jakiż to cudny sposób, można zmusić Vistę, aby w tym jednym konkretnym folderze cały czas było stosowane sortowanie wg Daty?

http://wgrajna.net/uploads/silv/18-03-2009-2780.jpg Mój system to Vista Business SP1

(Jacek Bydgoszcz) #2

Spróbuj tego:

Windows Registry Editor Version 5.00

; Reset and remove folder customization settings.

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags]

; Turn off automatic folder type discovery.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\AllFolders\Shell]

"FolderType"="NotSpecified"

; Change save of folder settings slots quantity to 10000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell]

"BagMRU Size"=dword:00002710

Wklej do notatnika,zapisz z rozszerzeniem .reg i dodaj do rejestru.

(silvver) #3

dzięki, teraz explorer zapamiętuje ustawione sortowanie, ale np jak chce coś uploadować na imageshack, to przy wyborze pliku i tak ciągle jest domyślnie ustawione za pomocą nazwy :expressionless: