Vista + SoundMAX + Creative 5.1 = problem

Za nic nie mogę sobie poradzić z podłączeniem głośników do dźwiękówki. Jak przednie głośniki grają, to w tylnych cisza i na odwrót. W systemie jest oczywiście wybrane 5.1 (Creactive Inspire P580). Sterowniki najnowsze ze strony ASUSa. Ma ktoś jakieś propozycje co tu można zdziałać?

A co na to TEST głośników w ustawieniach? Tam Masz możliwość po kliknięciu usłyszenia dźwięku z konkretnego głośnika.

Na jakim kodeku masz dźwięk?

No właśnie cały czas robiłem ten test głośników przy różnych podłączeniach i zawsze jest tak, że albo grają tylko tylne, albo tylko przednie, nigdy nie grają wszystkie na raz. I tam w tym teście jak klikam na “dalej” to zaznaczone są: środkowy, subwoofer, para boczna, natomiast para tyla jest odznaczona i nie da się jej zaznaczyć. Jak ponownie klikam na “dalej” to “przedni lewy i prawy”, i “głośniki przestrzenne” są zaznaczone.

Kodek dźwięku? Nie wiem konkretnie o co chodzi, może oto: SoundMAX Integrated Digital HD Audio.

Podaj symbol płyty głównej.

Asus P5B-E Intel P965 - http://www.asus.com/999/images/products … e_back.jpg - tak to u mnie wygląda. Próbowałem różnych kombinacji podłączenia i za przeproszeniem d**a.

Na stronach ASUSA do Twojej płyty sterowniki są w wersji BETA może tu leży problem.

Rzeczywiście, nie widziałem, że to wersja beta. Hmm… może zainstaluje te od Win2k3, do internetu te sterowniki zadziałały :slight_smile:

Albo ostatnie wersje od XPeka

Zaraz popróbuje tego wszystkiego. W najgorszym wypadku wróce do XPka i będę czekał na poprawione drivery do Visty :frowning:

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 16:45

No więc tak: stery od Visty odpadają, od 2003 też, natomiast stery od XPeka działają jak należy. Fajnie… system Vista, sterowniki od LANu od Win2k3, stery od dźwięku od XPeka :smiley: Ehh… nie ma to jak system Billa :slight_smile:

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 17:05

No i jak już myślałem, że wszystko jest fajnie pięknie uruchamiam mp3 i dźwięk tylko z 2 przednich + subwoofer, w filmach to samo :confused: Używam jak zawsze K-Lite Mega Codec Pack 1.64. Kombinowałem też na różne sposoby z opcjami ale bez rezultatu :confused: W ustawieniach systemu oczywiście jest 5.1 i w teście wszystko gra jak należy. Ehh, zaczynam już tracić nerwy.

Ja miałem ten sam problem lecz w xp po prostu odwrotnie masz kable w kompie w tej karcie. jak źle wsadzisz to tak potem gra. Lecz nie neguje błędu visty bo to nowy system jeszcze w 100% niedopracowany ale lepszy niż linux i xp to się liczy. poprawki są. A co do creativa to poszukaj sterów do visty na stronie http://pl.europe.creative.com/ i tam jest dział vista i wszycho jest.

Tak właśnie miałem z poprzednią moją płytą główną z nForce2, że musiałem pozmieniać kable. Na obecnej płycie kable są bez zmian, tak jak w XP i po zainstalowaniu XPkowych sterów wszystko działa jak należy, w teście głośników wszystkie grają jak należy, tylko filmy i mp3 uparły się, i tylko na 2 przednich słychać.