Vista- sprawdzenie rejestracji

Witam!

Czy można w jakiś sposób sprawdzić, czy windows vista wersja OEM był już rejestrowany?? W chwili obecnej chciałbym sprzedać ten system, a nie pamiętam, czy pół roku temu go rejestrowałem czy też nie :confused:

Dodam, że w tej chwili nie mam zainstalowanego tego systemu.

pozdrawiam.

Najprostrzym rozwiązaniem, będzie kontakt z biurem obsługi klienta Microsoftu http://www.microsoft.com/poland/centrum … 03/07.mspx

No a był już kiedyś instalowany i aktywowany?

właśnie dlatego się pytam, bo nie pamiętam :stuck_out_tongue: Instalowany był, ale nie jestem pewien czy rejestrowany i chciałbym to sprawdzić.

No to rejestrowany, czy aktywowany- to są dwie różne rzeczy.

Jeśli aktywowany to chyba faktycznie najlepiej skontaktować się z MS.

niestety też nie pamiętam :confused: Wystawiłem aukcje, bo chciałem sprzedać ten gówniany system za który słono zapłaciłem i dopiero teraz dowiedziałem się o różnych licencjach, aktywacjach i rejestracjach systemu, co może mieć wpływ na jego późniejsze funkcjonowanie u osoby, która ode mnie go kupi… po prostu nie chce, aby później ktoś miał do mnie pretensje.

Więc jeśli ktoś wie, jak to sprawdzić niech napisze…

Zakładając, że system aktywowałem i rejestrowałem to jakie problemy będzie miała osoba, która go ode mnie odkupi?

Jeśli system działa już pół roku to na 1000% był aktywowany (czyli przypisany do sprzętu) - bez aktywacji działa tylko 30 dni.

:roll:

System działał może przez 3 miesiące po czym go odstawiłem na półkę i wróciłem do xp… no, ale to nic nie zmienia.

Jeśli ktoś kupi ode mnie taki system, to w ogóle będzie mógł z niego skorzystać?

Skorzystać będzie mógł na 100% przez 30 dni czyli do momentu przymusowej aktywacji.

Czy aktywacja się powiedzie? Na 99% nie, ale są wyjątki…

Odrębna kwestia to legalność takiego systemu. Sporo osób uważa, że system aktywowany jest legalny a to wcale takie jednoznacznie nie jest… jest klika czynników, które są konieczne by udowodnić podczas kontroli antypirackiej, że posiadany system jest legalny: dokument zakupu, naklejka COA z kluczem licencji, płytka instalacyjna, instrukcja obsługi, przydatny może być nawet woreczek foliowy czy kartonowe szare pudełko w które zapakowana jest licencja…

:roll:

Ok, dzięki za informacje. W aukcji zaznaczyłem, że system był instalowany, aktywowany i rejestrowany mimo tego, że nie jestem tego pewien, bo nie pamiętam… Przynajmniej nikt później nie będzie miał pretensji. Oczywiście Windowsa sprzedaje wraz ze wszystkimi pudełkami, instrukcjami, naklejką itd. oprócz tego woreczka foliowego. Dowód zakupu również posiadam ale znajduje się na nim również wszystkie podzespoły mojego komputera, które kupowałem więc nie będę go dołączał do windowsa.

Chcesz sprzedać OEM-a którego aktywowałeś ? to musisz poszukać jakiegoś totalnego idioty. No i licz się z tym że jak mądry inaczej kupi od ciebie system to może ci obić buśkę jak nie będzie mógł aktywować systemu. Ba nawet jak byś zmienił kompa na inny to ty też byś nie mógł go aktywować. Co znaczy że zapłaciłeś słono? dałeś 1000zł ? za OS. No i Vista to dobry System który wymaga mocnego Pieca ale jak toś ma syf to mówi że g*wno a nie system.

Kompa mam bardzo dobrego. Kupiony pół roku temu, gdzieś to na forum jest jego konfiguracja jeśli chcesz sprawdzić, a Vista to /cenzura/ i chyba Ty jesteś idiotą, skoro myślisz inaczej :stuck_out_tongue:

Aukcję wycofałem, bo tak jak napisałem, nie chcę nikogo w **** zrobić.

Jeśli kupiłeś viste razem z komputerem to jest to wersja OEM czyli przypisana do Twojej konfiguracji komputera.

Osoba która od Ciebie odkupi system ma tylko 30 dni na aktywowanie, które nic nie da.

Sprawę zmienia wersja BOX czyli do zainstalowania na dowolnej konfiguracji.

Jeśli posiadasz w/w Viste to możesz sprzedać.