Vista "system not found"

Witam Wszystkich.

Podczas pracy na laptopie zawiesiła mi się strona internetowa (brak odpowiedzi) po chwili laptop się wyłączył i po chwili włączył lecz podczas włączania wyskoczył czarny ekran z napisem “system not found” i nie wiem co mam z tym problemem zrobić czy go sformatować czy jest jeszcze jakieś inne wyjście i czego to jest przyczyna, że tak się stało niech ktoś mi pomoże… =) dzięki

włóż instalkę i wybierz opcję napraw może to pomoże.

właśnie nie posiadam płyty instalacyjnej Visty, ponieważ Vistę mam wbudowaną jakoś w dysku i z dysku powinienem instalować, ale nie potrafię mógłbyś mi wytłumaczyć co mam zrobić?? dokładniej.=)

mówisz o “back up and re covery” więc powinieneś wiedzieć że jak kupujesz sprzęt i masz już zainstalowany system Windows to bezzwłocznie powinieneś utworzyć dyski startowe, czyli kopie całego dysku i wtedy miałbyś płytki… w takim wypadku nie wiem jak Ci pomóc… jeżeli nie miałeś nic ważnego na dysku sformatuj go. Ale poczekaj jeszcze może na forum kto inny będzie mógł Ci pomóc niestety większość wieczorem jak kończą pracę. Poczekaj może ktoś będzie miał pomysł.

Jeżeli masz partycję recovery na dysku, a z tego co mówisz to posiadasz system preinstalowany i takową powinieneś mieć o ile nie usunąłeś. Poszukaj w instrukcji lapka jaki skrót, gdyż są różne w zależności od marki inicjuje przywracanie systemu z partycji recovery.

kk23 , tylko chodzi o to, że laptop włącza się i od razu pokazuje się “Operating system not found” jedyne co mogę zrobić to wejść w bios.

Może podaj markę,często da się uruchomić Recovery z poziomu BIOS.