Vista szybka ale na 4 GB ram

Witam

Zainstalowałem sobie vistę ultimate 64 bit mając 2 GB ram Wszystko działało pięknie oprócz gier Gry nie działały płynnie (przycinały zwłaszcza te nowe) Instalacja nowych sterowników nic nie pomagała (myślałem już o powrocie do XP ) ale na próbe dołożyłem drugie 2 GB i teraz jest super Wszystkie gry działają super

Sam system działa dużo szybciej niż XP

Pozdrawiam

PS

Mój sprzęt to

płyta Gigabyte GA-G33M -S2

procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

karta graf EVGA e-GeForce GTX 280

pamięć 4x1024MB 800mhz

dysk seagate ST34008322AS 400 GB

Zasilacz cheiftec 650

dziwne, u mnie na viście 32-bit, 2GB ram i geforce 6600 śmiga nawet crysis, fakt że nie na Ultra high, ale do płynnej rozgrywki zupełnie wystarcza

No właśnie dla visty i gforce 6600 2gb ram starczają ;] u mnie np także przy 2gb ram i gforce 8800gt gry przy lepszych ustawieniach się trochę tną… szczególnie Crysis ;]

Najlepiej mieć tyle ile się maksymalnie da wsadzić do komputera…

Ja mam 4GB i pykam w Batellfilda 2142 na max’a wszystko :lol:

Karta graficzna normalnie się wyrabia bo 256MB własne + 1,7 GB z ramu jeśli taka potrzeba :wink:

p.s. Vista 64bit rulez

2 mb to mało 4 mb to też mało, nawet dla 95 :hahaha: . Teraz na poważnie, zależy to też od zaśmiecenia sytemu, moja na 2 Gb śmiga jak rakieta.

wow na 2mb to sie nie dziwie :smiley:

a tak na poważnie , to masz super dziwny problem :slight_smile: #-o hehe

mialem viste ultimate 64bit (i ja ponownie dziś właściwie instaluje , bo jednak vista <3 ) i w grach nie odczułem żadnej różnicy w porównaniu np z xp. nawet było lepiej , np w crysisie . bo nie dośc ze ladniej wygladal , a tak samo dzialal :slight_smile:

Vista z 4GB zrobi użytek, ponadto x64 jest szybsze :slight_smile: Masz 4GB to nie widze sensu narzekać, ja mam 2GB i nie odczuwam niedogodności. Kupię 4GB i będę śmigał na x64 ;] są naprawdę szybkie

u mnie vista chodzi normalnie na 512ram nie przycina ,gry z xp np fifa 08 chodzą normalnie jak na xp czyli bez przycinek

Bajki to dzieciom z przedszkola. Jeśli masz okrojoną Viste na maxa to powodzenia.

Przecież nawet na twojej ilości RAM, DOS by nie chodził z tego co czytam.

2 mb = 256 KB

A 256 KB to prehistoria… :lol:

fastman92 , jeszcze lepiej nie zaczaiłem z tym małym b :smiley: .

dragonn , 1 B (bajt) = 8 b (bitów)

bit to tylko zero lub jedynka. Jak jest ich osiem to tworzą już jeden bajt czyli znak (litera, cyfra).

fastman92 , wiem tylko nie zwróciłem uwagi na to :smiley: .

Ok sorry już poprawiłem mój bląd

wiktor96 , trochę bajki opowiadasz. U mnie przy HP na 512 Ram-u tragedii nie było, Vista chodziła, nawet płynnie, ale granie odpadało.

Przy tej ilości Ram-u nawet by się chyba ni odpaliła FIFA 08.