Vista - "Ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany"

Witam

Posiadam Laptopa starszej daty (10letniego) i zmuszony byłem przywrócić system poprzez recovery cd (które dostałem jak kupowałem laptopa) . Po przywróceniu sytemu do pierwotnego stanu przy ściągnięciu jakieś aplikacji np adobe flash,opera muszę odblokowywać w właściwościach. I moje pytanie jak to wyłączyć? Domniemam ze gdzieś w opcjach w zabezpieczeniach lecz jest to system vista w którym nie jest obeznany dlatego proszę o pomoc

ps Wiem mógłbym zmienić na win 7 lecz ojciec użytkuje ten komputer i się "przyzwyczaił "

Windows + R -> UserAccountControlSettings -> im niżej, tym mniej się czepia.

Powinno działać na Vista.

Jeżeli nie, to napisz, znajdę poradnik jakiś jak wyklikać, żeby w to wejść.

Działa na win 7 niestety nie na Vista

Jak wyłączyć UAC w Panelu sterowania

Przejdź do menu Start, a następnie Panel sterowania. Po lewej stronie wybierz opcję Wygląd klasyczny, a następnie kliknij dwa razy w okno Konta użytkowników. Następnie kliknij polecenie Włącz lub wyłącz funkcję Kontrola konta użytkownika. W nowym oknie, które pojawi się na ekranie odznacz opcję Użyj funkcji Kontrola konta użytkownika, aby pomóc w ochronie komputera, a następnie kliknij OK.

lub

Jak wyłączyć UAC w MSconfig

Przejdź do menu Start, a następnie w oknie wyszukiwania wpisz ms config i kliknij Enter. Następnie kliknij zakładkę Narzędzia, a na liście kliknij Wyłącz kontrolę konta użytkownika, a w końcu kliknij Uruchom. Pojawi się komunikat potwierdzający powodzenie operacji. Kliknij OK i ponownie uruchom komputer.

źródło

Niestety nie da się tego wyłączyć. Tak ma być.

Nie wierzę.

Na prawdę?

Jakbym był młodszy o kilka lat, to aż bym postawił Vista na VM i bym sprawdził.

System Vista nie jest już wspierany, więc najnowsze programy mogą nie działać i mogą powodować takie problemy. To są zabezpieczenia systemowe i każdy plik *.exe po pobraniu jest zabezpieczony aby nie zainfekować systemu. To też zależy od programisty ,choć nie zawsze czy program ma certyfikat (podpis cyfrowy)

1 polubienie

Ogólnie to polecam AlternateStreamView (https://www.nirsoft.net/utils/alternatestreamview.zip) którym wystarczy przeskanować dysk i usunąć wybrane/wszystkie rekordy by aplikacje uruchamiały się poprawnie. Gdy pobierzesz nowe pliki to znowu będziesz musiał tego użyć (Program uruchamia się bez instalacji i waży kilkadziesiąt kilobajtów)

1 polubienie

Zrobiłem według tego co napisałeś i tak programy poprzez aplikacje dobre programy instalują się bez odblokowywania (pojawia sie komunikat o bezpieczeństwie uruchom i działa) natomiast takie rzeczy jak adobe flash trzeba odblokowywać. Powiem szczerze że nie wiedziałem że vista nie jest już wspierana i bardzo prawdopodobne jest to co napisał Krzysztof… no nic mam jeszcze jedno pytanko czy z visty można zrobić "aktualizacje’(cos jak z win 8 na 10 ) tylko na win 7

1 polubienie

Nie wiem.
Ale nigdy bym tego nie robił.
Robi się syf w systemie.

Ale raczej wątpię.
Nawet Windows 7 nie ma już chyba pełnego wsparcia.

dobra to temat wyczerpany dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Dawniej można było, teraz niestety nie.

Może wystarczy pobierać na około po przez stronę https://archive.online-convert.com/convert-to-zip, wtedy plik nie powinien otrzymać oznaczenia, że pochodzi z innego komputera.

Problemu nie ma, gdy odblokujemy taki plik.

Zdaje się, że w windowsie działają opcje internetowe/zaawansowane - druga i trzecia pozycja na dole i odznaczone czasem przeszkadzają w uruchomieniu oprogramowania mimo, że nie używa się internet explorera.

2 polubienia