Vista + Thunderbird +avast!4.8 = Problem z wysłaniem maila

Witam!

Tak jak w temacie. Mam Vistę, Thunderbirda i avasta i nie mogę wysyłać maili. Konto pocztowe mam na wp i na serwerze firmowym. Poczta na oba konta przychodzi bez problemu, ale nie mogę wysyłać maili. Nie zmieniałam nic w ustawieniach serwera poczty wychodzącej. Próbowałam, założyć konto w outlooku ale problem pozostaje bez zmian (przy próbie wysłania maila pojawia się błąd błąd 0x80042109). Problemy zaczęły się po instalacji avasta, do tamtej pory wszystko śmigało bez problemu. Gdy odinstalowałam avasta Thunderbird w ogóle nie miał połączenia z netem :?

Ze wstępnych krótkich konsultacji ze znajomym informatykiem wyszło, że port 25 obsługujący pocztę wychodzącą został zablokowany.

Jak to cholerstwo odblokować?

W outlooku zaznacz “server wymaga uwierzytelnienia”

dokładniej Narzędzia > konta > pop3.wp.pl > właściwości > serwery > zaznacz /server wymaga uwierzytelnienia > zastosuj

I nie sądze aby to była wina avasta , avast jedynie nie akceptuje w poczcie plików.exe

Mnie wszystkie konta działają idealnie - Vista 64, Avast 4.8 i Thunderbird 3 Beta, ale z wersją 2.x też dobrze działało.

Dla WP:

Serwer: smtp.wp.pl

Port: 25

Używaj identyfikatora użytkownika i hasła: Zaznaczone

Użytkownik: Tu nazwa Twojego konta bez “@wp.pl

Bezpieczne uwierzytelnianie: Nie zaznaczone

Używaj połączenia szyfrowanego: STARTTLS jeśli dostępne

Dla konta firmowego nie powiem, bo nie znam ustawień.

A jesteś pewny, że to wina Avasta? Ten program nie ma możliwości blokowania portów. Blokować porty można w firewallu programowym lub w routerze.

Tak jak pisałam wcześniej, w ustawieniach kont pocztowych nic nie zmieniałam, może jeszcze te szyfrowanie coś zmieni. Czytałam gdzieś wcześniej i spróbowałam wpisać w cmd telnet smtp.wp.pl 25, ale nie chce się połączyć. Mam router przez który z netem łączą się dwa kompy, jeden (stacjonarny z winxp) jest podłączony na kabel, drugi (lapek z problemem) odbiera przez wifi. komp stacjonarny łączy mi się w telnecie z wp, a lapek już nie.

Na Viście mam jeszcze włączony Defendera, to może on coś psuje??

http://support.microsoft.com/kb/281336/pl

Sprawdź czy rzeczywiście blokuje Ci ten port.

Zrobiłam wszystkie kroki ze strony http://support.microsoft.com/kb/281336/pl tylko nic za bardzo mi to nie mówi, aż taka dobra w te klocki nie jestem.

No a masz nasłuchiwanie na tym porcie 25?

http://picasaweb.google.pl/aga.antochowska/Poczta# tutaj są screeny z moich problemów i z tego co mi wyszło po netstat -ano