Vista Transformation - kłopoty z deinstalacją

Witam, parę godzin temu coś mnie ogłupiło i zainstalowałem na drugim, nowym komputerze (Win XP Prof, Service Pack 2) program zwący się Vista Transformation Pack 6.0. Nie wiem co mnie podkusiło i teraz żałuję tego, co zrobiłem… Ale cóż, już za późno…

Przejdę do konkretów. Program po zainstalowaniu nie spodobał mi się, żałowałem, że go zainstalowałem. Postanowiłem się go usunąć, bo podobno odinstalowanie jest bezproblemowe. No to usunąłem. Niby wszystko ok, ale wszystkie ikonki z Visty zostały. Poza tym nie mam dźwięku startowego ani zamykającego Windowsa.

Po zobaczeniu co się stało zrestartowałem komputer 2 razy, potem przywróciłem system do punktu sprzed instalacji VTP, ale nic to nie dało. Po przywracaniu zostałem poinformowany, że nie powiodło się, ponieważ od tamtej pory nie zanotowano żadnych zmian.

Następnie już bez żadnych nadziei na sukces zainstalowałem SP2. Nie pomogło.

Jestem załamany, bo naśmieciłem w nowym, czystym systemie. Chcę, żeby ten komputer bez żadnego formatu służył mi długo. Chcę, żeby działał szybko, a wydaje mi się, że teraz uruchamia się i działa wolniej niż przed zainstalowaniem tego VTP. Ikonki już mogą zostać, ale czuję, że mam teraz śmietnik w rejestrze.

Planuję zainstalować od nowa Windowsa XP, a potem Service Packa 2. Nigdy jednak tego nie robiłem w systemie. Mam zainstalowane programy, co się z nimi stanie? Wszystkie są na innej partycji, jednak czy będą działać w zupełnie nowym Windowsie? I czy jeśli zainstaluję Windows od nowa nie usuwając tej wersji, która jest teraz to komputer będzie chodził tak szybko jak wcześniej?

Proszę o pomoc, bo kompletnie nie wiem co robić i jestem załamany… Z góry dziękuję uprzejmym osobom, które zdecydują się mi pomóc wyjść z tego.

spróbuj prawym przyciskiem myszy na pulpicie -> właściwości -> zakładka pulpit -> dostosuj pulpit… -> zaznacz interesującą Cie ikonke i kliknij -> przywróc domyślną :wink:

Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Zakładka Dźwieki -> Schemat: Domyślne dla Windows :wink:

niestety tak już pozostanie… ten program doskonale nadaje sie do robienia syfu w rejestrze Windows…

Jeżeli system ma działać i wygladać jak przed instalacja VTP to na pewno pomoze… jeżeli zainstalujesz z poziomu Windows bedziesz mógł wybrać dodatkowo forme instalacji jako nakładke (Aktualizacja), jednak nie polecam, jeżeli ma być to kompletnie czysty system… jeśli chodzi i szybkość działania to powienien wrócić do poprzedniego stanu a programy już zainstalowane powinny dalej istnieć w systemie :wink:

Ja bym na Twoim miejscu zrobił format i zainstalował XP i całe oprogramowanie od nowa.

Rachunek jest prosty: albo poświęcisz teraz trochę czasu na instalację, albo będziesz go tracił potem pracując z kulejącym systemem.

A przy okazji - dość dawno temu instalując XP i oprogramowanie zrobiłem sobie obraz Norton Ghostem i teraz przywracam ten idealny stan w kilkanaście minut.

Zgadzam się lepiej już zrobić reinstalkę XP.

wystarczy “naprawić” z płytki następnie programem tweak uinaprawic ikonki :lol:

ps.

gdzieś już czytałem walka do końca nie format :stuck_out_tongue:

@Xulu - Ta walka do końca to pasjonujące zajęcie dla hobbystów… Tyle że różnica jest mniej więcej taka, jak z samochodem po wypadku - naprawiany i wyklepywany nie do końca równa się nówce.

A wracając do tematu, naprawianie nie usunie wszystkiego syfu, jaki jest w tej chwili w systemie. Zatem raz jeszcze: format, czysta instalacja i obraz Ghostem.

Dzięki za rady, poszedłem za głosem większości i zrobiłem format partycji z systemem. Wszystkie potrzebne programy już zainstalowane, teraz mam pytanie - jak zrobić ten obraz Ghostem, o którym mówicie?

Trzeba zabootować z dyskietki startowej z Ghostem (najlepsza wersja to Ghost 2003). Pojawi się ekran Ghosta i tam krok po kroku wybierasz partycję, której obraz chcesz stworzyć, partycję, na której obraz ma być zapisany, wcisnąć OK - i zbyte, jak mówią na Śląsku…

Wystarczyło zrobić przywracanie systemu.

Jest taka komenda co sprawdza wszystkie pliki czy są z XP - nie wiem jak ona leciała. Po prostu dajesz płytę XP i on ci tam naprawia:)

Jak byś miał problemy z użyciem Ghosta to doskonale jest to opisane na:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=1870

Dzięki wszystkim za pomoc, poradziłem sobie ze wszystkim. :slight_smile:

PS.

Robiłem, nic nie dało.

XP w swoim środowisku nie chciał się zainstalować, bo był zainstalowany SP2. Pojawiał się jedynie komunikat, że system zainstalowany jest nowszy niż ten na płycie.

terz miałem ten problem;( tylko format pomógł