Vista Ultimate 64-bit PL

Mam oryginalną Vistę Ultimate 32-bit PL. Chcę dodać do komputera 2GB ramu żeby było 4GB, ale niestety mój system tego nie wykryje. Na podstawie oficjalnego komunikatu Microsoftu, czytamy " Posiadając licencję OEM na system 32 bitowy Użytkownik może w ramach tej samej licencji zamiennie zainstalować wersję 64 bitową. Jedynym warunkiem z uwagi na szczególną charakterystykę licencji OEM jest by komputer w momencie zakupu posiadał architekturę 64 bitową. Używanie oczywiście musi odbywać się w ramach tego samego komputera z uwagi na trwałe związanie licencji OEM z licencjonowanym urządzeniem. W danym czasie użytkownik może mieć zainstalowaną i używać tylko jedną z dwóch wersji." I tu moja prośba do szanownych forumowiczy, czy któryś z Was posiadających oryginalną Vistę Ultimate 64-bit PL zechciałby mi przysłać (oczywiście, koszty z tym związane ja pokrywam) skopiowany nośnik z oryginalnego systemu ? Pytałem w sklepie, w którym kupiłem swoją Vistę, to “zaśpiewali” za nośnik ok. 150zł, to już przesada. z kolei nie mam znajomych, którzy posiadają oryginalną Vistę Ultimate 64-bit. Stąd moja wielka prośba do Was.

chyba się mylisz ja mam Vistę Home Premium 32 bit + SP1 i na pokładzie 4GB RAM system widzi go jako 4GB bez problemu Jeśli chodzi o Vistę z torentów to już będzie niezgodne z licencją OEM Zgodnie z tą licencją możesz zainstalować tylko z legalnej płyty (np pożyczonej od kolegi)

Nie będę polemizowal o tym czy system 32-bit widzi 4GB czy nie, zwróciłem się do Was z konkretną prośbą, a dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna.

Dodane 15.01.2009 (Cz) 22:03

Przecież Microsoftu nie będzie u mnie przy instalacji systemu. Ważne, że mam oryginalny klucz, płytę i inne papiery świadczące o legalnym systemie.

a nie możesz zwrócić się do microsoftu o przysłanie płyty? możesz nagiąć nieco prawdę mówiąc że uszkodziłeś oryginalny nośnik i chyba za darmo wydają duplikat

już to dawno zrobiłem, nie muszę niczego naginać, po prostu Microsoft życzy sobie za tą usługe 24 euro netto i płacenie kartą kredytową, której nie posiadam.

i miła pani z Microsoftu poradziła mi, bym w tej sytuacji pożyczył sobie nośnik z systemem od kolegi. Stąd prośba do Was.

Dodane 16.01.2009 (Pt) 17:45

Czy naprawdę na tym forum nie ma nikogo, kto by posiadał oryginalną Vistę Ultimate 64-bit PL ??? Nie wierzę. I czy jest to tak DUŻY problem nagrać na płytkę i wysłać (odpłatnie).

Ja moge Ci użyczyć, ale posiadam Windows Vista Bussiness 64 bit ENGLISH. Szczegoly wyslalem na priv.

Tylko widzi ale nie wykorzystuje. Mozesz ściągnąc sobie np torrentem Vistę 64bit i użyć swojego klucza.

Wielu ma, ale każdy boi się bana za piractwo na forum. Vistę najwyżej poszukaj na warezach / pożycz od kolegi.

Prziecież wystarczy ze ściągniesz albo pozyczysz i użyjesz swojego klucza i już. To nie jest pisractwo wiec admin forum nie mozę Ci dac bana.

Bez sensu to piszesz, to po co mi 4 GB, dla ozdoby? jak nie może wykorzystać.

Ty chyba nie rozumiesz mojej prośby, bo to, o co proszę jest jak najbardziej legalne.

Po 1. Jak bym mial od kogo pożyczyć, to bym dawno to zrobił.

po 2. Nie znam się na warezach, torentach itp.

Także darujcie sobie takie rady.

Widzę, że wysłanie (odpłatnie) nośnika z systemem przerasta Wasze możliwości, nie tego się spodziewałem od uczestników tego forum. Tylko potraficie pouczać jedni drugich, ale jak przyjdzie konkretnie pomóc to nie ma żadnego chętnego. No cóż, trudno.

Dodane 20.06.2009 (So) 22:42

Dzięki za dużą "oglądalność " tego wątku, już sobie poradziłem bez Was.