Vista Ultimate. Czy obsługuje direx 10?

Witam zastanawiam sie nad zakupem Vista Ultimate i wczoraj doszly mnie słuchy że na nią nie ma direxa 10 Czy to prawda ?

Człowieku…na pierwszej lepszej stronie o viście znajdziesz informacje że TYLKO ten system obsługuje właśnie DirectX 10…

Każda wersja Windows Vista ma wbudowany DirectX 10,bo to właśnie dla tego systemu był on stworzony.Może komuś chodziło oto że na Windows XP niema DirectX 10 bo to prawda.Na następce tegoż systemu,Windows Se7en będzie DirectX 11.

Jak będziesz kupować Windows Vista Ultimate to weź sobie wersję 64-bitową,podobno jest bezpieczniejsza i stabilniejsza od jej 32-bitowej wersji

Scorpion18 , ale jak nie ma 4GB RAM to niech bierze wersję 32 bitową

Bezpieczniejszy? Wszystko zalezy jaką ochronę sobie zainstaluje na tym kompie :stuck_out_tongue:

to powinien brać 32 bitową :stuck_out_tongue:

To wersja 64 widzi całe 4gb.

wladek1712 , dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiłem :wink:

Hah no to rozwałka… Microsoft promuje jak może Viste poprzez dx10. A tu 1 człowiek który pyta się czy Viście nie ma dx10. :lol: :x

Ja wiedziałem że vista ma direx 10 lecz na innym forum pisało coś o Vista Ultimate " niestety na Vista Ultimate nie ma direx 10" dlatego z ciekawości zapytałem

A specjalnie kupiłem Vista Ultimate zeby zagrać na full detalach w Microsoft.Flight.Simulator X na direxie 10

Wersja x64 ma to: http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_Patch_Protection

To wtwaliłeś niepotrzebnie hajs bo na home basic też być DX10 wykorzystał, a ultimate ma tyle dodatkowych funkcji że ich nawet nie wykorzystasz :slight_smile: