Vista Ultimate nie raczy odpalić XP

Miałem zainstalowany windows XP i zainstalowałem sobie viste na osobnym dysku na głównej partycjii. Wszystko ładnie pięknie tylko że po instalacjii nie mam bootloadera. Czytam FAQ no fajnie coś tam znalazłem na jednej stronie i dodałem w konsoli (dos) to co tam pisało. Bootloader sie pojawił ale przy wyborze XP resetuje pc ;/ to wróciłem do visty i szukam jakiegoś progsa, zassałem vista boot pro niestety sypał mi jakimiś błędami więc wywaliłem i zassałem EasyBCD 1.7.2 i w oknie głównym widziałem

więc dodałem sobie XP i uzyskałem

i resetuje kompa to przy próbie odpalenia Xp z bootloadera poczęstowało mnie wiadomością

włączyłem z powrotem viste i z opcjach programu w innym miejscu (Change Settings => Entry Based Settings) wybrałem windows XP i zmieniłem drive na I:\

zapisałem i zresetowałem. Pojawił się bootloader to ja wybrałem Xp i ten znów zresetował mi w tej samej sekundzie kompa ;/

Pomoże mi ktoś to zrobić żeby XP działał ? T.T

PS: Próbowałem odpalić z płyty ten repari tool (z płyty z vistą) ale kiedy nie miałem bootloadera to nie wykrywał mi żadnego błędu zupełnie jakby go nie było natomiast kiedy miałem włączony bootloader i albo resetował mi kompa albo wypluwał tą wiadomość to ten repair tool wykrywał błąd ale wywalał mi komunikat że nie może automatycznie go naprawić ;/

PS2: XP jest na dysku/partycji z systemem plikow FAT32 natomiast Vista NTFS

no jak widać po bootloaderze zarówno XP i Vista ma sciezke dysku C, wiec jest zle, spróbuj zmienic litere dysku dla Visty na D, zakładając ze XP masz na C a Viste na D.

Próbowałem zmienić w Viscie literkę dysku z C:\ (który pod winda XP jest widoczny jako I:) na inną np V:\ to wywala mi komunikat

errorekce0.th.jpg

Jak to mam zrobić T.T ?

EDIT: Jakoś jestem na XP udało mi się wywalić całego bootloadera i jestem na XP teraz można chyba sprubować zmienić literę.

moze V jest zarezerwowana na napedy optyczne, ale to i tak nie ma sensu zmieniac tej litery XP-eka bo to nic nieda, jakbyś miał Viste na D a XP na C to bym Ci wysłał mój backup bootloadera z VistaBootPro a tak to spróbuj wydedytować bootloadera zmieniając odpowiedni litery dysków w nim dla danego systemu. dla Visty C: dla XP I:, najlepiej postawić Viste on nowa i bootloader sie naprawi dla XP-eka, a potem zrobić sobie jego backup na przyszłość za pomocą VistaBootPro.

Osobiscie tak mam i moge instalowac XP mając juz Viste, potem wkladam plyte z Vistą naprawaim bootloader z plyty Visty gdzie zamiast XP odpala sie znowu sama Vista (xpek nadal nie jest widoczny) nastpenie przywracam backup bootloadera VistaBootPro i juz jest bootloader z wyborem Visty a XP.

Mi przy tym VistaBootPro wyskakują same błędy :confused: co do tego pod wywaliłem chwilowo bootloadera z visty i pozmieniałem znów na starą konfiguracje dyski czyli teraz znów

Primary Master => HDD 80 GB z XP

Primary Slave => Pusto

Secondary Master => HDD 160 gb z vista

Secondary Slave => DVD-RW

i pod XP przy pomocy Partition Magic zmieniłem literę dysku z vista na V:\

Co teraz ^^’ ?

PS: PeterMac możesz wysłać ten swój babckup bo XP miałem cały czas na C:\ tyle ze po zainstalowaniu visty vista widziała go jako D dlatego pod vista w tamtym narzędziu zmieniłem litery dysków według mojego stałego rozkładu czyli

xphx2.th.png

bo po zakupie drugiego dysku miałęm inny rozkład i to co mam teraz jako V:\ było jako D:\ a jako D:\ to ja muszę mieć dysk z programami dlatego dałem go jako I:\ a teraz jako V:\