Vista Upgrade + ogromne koszty przelewu


(Niufek1) #1

Witam,

Dzisiaj udałem się do Banku (dokładnie do kilku), aby dokonać wpłaty na konto "ModusLink BV" w Holandii za Viste Business w programie kuponów umożliwiających darmową aktualizacje/upgrade do w/w systemu.

Wcześniej wysłałem wszystkie niezbędne dokumenty itp... i po otrzymaniu statusu z przywilejem do "niby" darmowej aktualizacji, nadszedł czas ostatniego etapu czyli wpłaty 25,51 Euro na konto w Holandii.

Teraz zaczął się horror ! Mam na myśli koszt prowizji naszych Banków za przelew zagraniczny. Czytając komentarze przy artykułach na głównej str. vortalu "dobreprogramy" zauważyłem, że ludzie piszą, że ich koszt, który ponieśli za prowizje w Banku PKO to 25 zł ? Dlatego moje pytanie i zarazem prośba do wszystkich osób, które wpłacali pieniądze na konto... jakim to cudem zapłaci tylko 25 zł jak dzisiaj na własne uszy usłyszałem w PKO BP 85 zł a w PKO SA 65 zł ? Mówiąc że maja chyba jakoś umowę z tym Bankiem co wpłacam 25,51 Euro to byli zaskoczeni takimi informacjami o tak niskim 25 zł koszcie.

Dlatego proszę opisać swoje spostrzeżenia w tej sprawie i naprowadzić mnie jak mam uniknąć tak ogromnych kosztów prowizji 65-85 zł + jeszcze dodatkowe opłaty za samo wysyłkę.

Najlepiej łopatologicznie jak chłopu na miedzy :slight_smile:

Pozdrawiam


(Robert Mistrz) #2

Myślę, ze to może trochę pomóc. Wystarczy wpisać w google "przelewy za granicę". To pierwsze co mi wyskoczyło...

http://e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm


(Niufek1) #3

@heretyk

Mój miły przyjacielu pierwsze co zrobiłem to byłem na Twoim przez Ciebie podanym linku jeszcze przed udaniem się do Banków, ale to inny temat... ale dziękuje :slight_smile:

Żeby nie być gołosłownym podam cyt. z komentarzy na DB:

@Kastzan

"Moja sytuacja z express upgdate do windows Vista.

1. Strona do aktualizacji jest po polsku

_https://upgradeweb.moduslink.com/Vista/ ... 45d3fzkj45_/GlobalLandingPage.aspx?oem=&Lang=_

więc jeśli ktoś pisze że jest po angielsku to wierutnie kłamie

2. Ja musiałem zapłacić za koszty przesyłki

25,51 Euro + 25 zł za przelew zagraniczny. Dodatkowo musiałem przesłać do Holandii Voucher i ksero dokumentu zakupu XP. Co były kolejne koszty.

Przelewu dokonywałem w PKO BP. Facet powiedział mi, że normalnie za przelew zapłaciłbym 80zł ale mają tam jakieś podpisane umowy czy coś takiego więc wyniesie mnie to "tylko" 25zł..."

:slight_smile:


(Miwidlak) #4

Daliśmy się skusić Microsoftowi tym, że dostaniemy Vistę za darmo (no prawie) i dopiero po otwarciu pudełka z XPekiem wyszło szydło z worka - KOSZTY transferu są zaj...... :x

Dlatego żałuję, że kupiłem XPeka liczącz na Vistę.

Koszt XPeka 320,00;

Koszt Promocji 150,00 - 200,00;

Dokładam 100,00 i w sklepie w Polsce kupuję Ultimate lub kupuję Home Premium - zostaje 300,00 (dodaję 100,00 kupuję Office 2007 Home And Student w Promocji)

Pozdrawiam


(Szyszek) #5

Też się dałem na to nabrać.

O ile jeszcze Express Upgrade był by "identyczny" z OEM'em, to by się to opłacało, ale w innym wypadku, cóż, nie opłaca się.

Btw. plgracz, te koszty nie są aż tak duże, mimo wszystko wolę dopłacić i kupić OEM'a.

No cóż, 300zł na XP wywalone w błoto.


(Niufek1) #6

Panowie najbardziej interesuje mnie sprawa przelewu zagranicznego w PKO niby to za 25 zł, bo zauważyłem w Necie już kilka wypowiedzi różnych osób, które twierdzą, że taki przelew dokonali w w/w sumie.

Osobiście co innego usłyszałem, nabiegałem się po 6 różnych bankach i co raz większy szok przeżywałem jak podawali ceny.

Więc proszę osoby, które już dokonały wpłaty niech napiszą jakieś info/namiary w którym to banku PKO BP czy PKO SA tę 25 zł bo chciałbym im "wywalić kawę na ławę", żeby już nie było ściemniania z ich strony.

Tylko właśnie ile w tym prawdy ?


(wojownik) #7

daj sobie spokuj,za 2 tygodnie bedzie darmowa vista ze stron ms ,robisz ją w pelni legalnie na 120 dni,4 formaty tj.2 lata i będzie juz nowy windows.....


(xomo_pl) #8

witam , kupiłem w grudniu kompa z xp mce. Aktualnie załatwiam upgrade do visty i mam pytanie: czy viste z upgrade można zainstalować jako czysta instalacja a nie nakładka na xp? Słyszałem gdzieś (chyba nawet pisali na DB) że tylko przez aktualizacje- jak w końcu jest naprawdę?


(Briho) #9

Niby tak, ale można sobie potem zrobić reinstall i "jechać" kolejne 480 dni. Nikt Ci nie udowodni, że używasz Visty nielegalnie. Swoją drogą dziwna polityka Microsoftu.


(Leszek99) #10

Cześć!

Byłem w ubiegłym tygodniu w Holandii.

Na miejscu w ABN-AMRO Bank powiedzieli mi że:

1-jeśli mam u nich konto to za wpłatę 4 euro

2-jeśli nie mam konta to za wpłatę 15euro

(takie mają koszta)

Śmieszne ale prawdziwe.

Pozdrawiam wszystkich.