Vista uruchamia się tyko w trybie awaryjnym

Witam.

Mam problem z Vistą Home Basic. Mianowicie, tak jak napisałem w temacie uruchamia się ona tylko w trybie awaryjnym. Problem zaczą się pojawiać po tym jak próbowałem zdefragmentować dysk programem SpeeDefrag 5.2. Zaznaczyłem opcję restartu po defragmentacji. Program zresetował mi kompa od razu, uruchomił skanowanie dysków przy ładowaniu Windows, odpalił Wina w trybie awaryjnym i przeprowadził defragmentację partycji C (choć miał wszystkich). Później już ie stał się nic, więc wyłączyłem defragmentator. Zostałem w trybie awaryjnym bez możliwości włączenia czegokolwiek. Zrestartowałem kompa, ale przy ponownym uruchomieniu znów zostały przeskanowane dyski i włączony SpeeDefrag, tylko, że tym razem nie przeprowadził żadnej operacji (okno programu pozostało puste). Po jego wyłączeniu znowu pozostawałem w trybie awaryjnym w którym i tak nic nie mogłam zrobić (nie było ikon ani paska z menu start, nie działały skróty klawiszowe). Przywróciłem system z płyty recowery (użyłem punktu przywracania), jednak po tej operacji system wciąż uruchamia się w trybie awaryjnym (chociaż teraz już można działać). Teraz nie wiem jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Wszystko to stało się na Laptopie Fujitsu Siemens Amilo Li 1818 o konfiguracji Celeron M 1.6 GHz, 1GB DDR2, 120 GB SATA. Z góry dziękuję za pomoc bardziej ode mnie doświadczonych użytkowników.