Vista usuneła mi partycje

Witam,

Kombinowałem jak zrobić na XP pendrive bootowalny z vistą i wszystkie próby mi nie wychodziły więc zainstalowałem viste, myślałem, że będzie trzeba wybierac partycje tak jak w xp gdzie zainstalować, że będe miał wybór dwóch sytemów xp i viste a ta vista mi usunęła 4 partycje postawione na xp, usuneł xp i stworzyła dwie partycje. Moje pytanie jest takie jak powrócić do poprzedniej wersji, żeby był xp i te 4 partycje z danymi? Pewnie xp będe musiał instalować od nowa, bo pewnie innej rady nie ma ale najważniejsze jak odzyskać tamte dane z parycji?

http://softdm.com/download.html

tu jest program do odzyskiwania danych ^^

Ale ten “numer z vistą” to niezły bałagan"

Witam no niestety nie da rady od tak odzyskac danych z utraconych partycji tak jak wczesniej napisano jakis program do odzyskiwania danych ale to trwa przewaznie bardzoi dlugo i niejest skuteczne w 100% ;( I propozycja tak odemnie zainstaluj Windows 7

Seagate File Recovery świetny program do odzyskiwania danych tylko że płanny.99% skuteczności, https://services.seagate.com/diysoftware.aspx .

A tak przy okazji to system sam nie mógł usunąć partycji i stworzyć nowych.Musiałeś coś namieszać.

może płyta była zintegrowana żeby system się sam zainstalował bez udziału użytkownika.

Wyjmij dysk i podłącz u kogoś pod inny komputer.

Testdisk:

http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html

Jeszcze raz, miałem system XP SP3, dysk podzielony na 4 partycje

C: 14Gb (tu miałem XP)

D: 60Gb (ta partycja była wolna)

E: 200Gb (tu były multimedia)

F: 200Gb (tu małem dane ważne i najbardziej zależy mi na odzyskaniu tej partycji)

kombinowałem z pendrive, żeby zrobić pendrive bootowalny, bo w laptopie padł mi napęd. Na XP nie mogłem zrobić bo diskpart wykrywał mi tylko dysk a pendrive nie. Po paru spsoobach i zainstalowania programow do tegopendrive bootowalnego, postanowiłem że na partycji D: zainstaluje viste i bedzie to dobre rozwiazanie. Wlożyłem płytę vista do napędu wystartowałem z tej płyty pliki zaczęło kopiować i nie wyskoczył żaden komunikat gdzie zainstalowac, nie wyskoczył żaden komunikat że sprawdza czy nie ma podobnego sytemu tylko od razu zaczeło instalować. zrestartował sie komp i odpalila vista i tyle. Wchodzę komputer a tu patrze dwa dyski

C: 34Gb

D: 430Gb

Partycje się same utworzyly, ja im nie nadwalem wartości jakiej pojemności mają być. System vista byl dołączony(na płytce) do laptopa MSI.

Jest jakaś szansa odzyskac poprzednie partycje i te dane?

Na XP jak miałem nieoczekiwany format to odzyskiwałem dane programem Get Data NTFS i nawet dobry był.

No i wszystko jasne.To jest płyta Recowery i niektórzy producenci laptopów tak tworzą te płyty że przywraca dysk do stanu jak wyszedł z fabryki(co jest dziwne,ja mam HP i u nie tak się nie dzieje).

Czyli co teraz? Z odzyskaniem tych danych?

Płyta recovery… czyli jak mam na laptopie partycje

C: 34Gb

D: 430Gb

i chce na nim zainstalować od nowa system, to zainstaluje mi takie same partycje

C:34Gb

D:430Gb z tym, że na tym dysku D nic nie będzie tak?

Zainstaluj ten program co ci poleciłem na bieżącym systemie,jest dobry i wart uwagi.Tylko się trochę namęczysz i zajmie to ci trochę czasu.Było by dobrze jakbyś miał gdzie te odzyskane dane skopiować(np.dysk zewnętrzny).U ciebie jest lipa bo sformatowało ci cały dysk.

ok. tak zrobię

odpowiedz mi na jeszcze jedno pytanie co zadalem, na laptopie mam partycje C: 34Gb i D: 430Gb, chcac zainstalowac system od nowa z tej płyty utworza mi się takie same partycje jak mam teraz C: 34Gb i D:430Gb z tym, że na tej partycji D skaksują się wszystkie dane tak?

Dodane 22.12.2009 (Wt) 23:37

jak mam odzyskać te partycje SEAGATE FILE RECOVERY? wersja demo da sie odzyskac czy trzeba miec pelna wersje zeby odzyskac dane?

Tak. Płyta Recovery przywraca dysk do stanu fabrycznego. Jeśli ustawili ją tak, że przywraca i usuwa wsio, to postawi Ci Vistę na C:, a D: wyczyści i nic na nim nie będzie… Także to nie Vista Ci wyczyściła i zmieniła partycję, tylko sam się tak urządziłeś, robiąc instalację z płyty Recovery na której jest fabryczny stan dysku.