Vista usuneła mi partycje


(fiku$) #1

Witam,

Kombinowałem jak zrobić na XP pendrive bootowalny z vistą i wszystkie próby mi nie wychodziły więc zainstalowałem viste, myślałem, że będzie trzeba wybierac partycje tak jak w xp gdzie zainstalować, że będe miał wybór dwóch sytemów xp i viste a ta vista mi usunęła 4 partycje postawione na xp, usuneł xp i stworzyła dwie partycje. Moje pytanie jest takie jak powrócić do poprzedniej wersji, żeby był xp i te 4 partycje z danymi? Pewnie xp będe musiał instalować od nowa, bo pewnie innej rady nie ma ale najważniejsze jak odzyskać tamte dane z parycji?


(Aikur88) #2

http://softdm.com/download.html

tu jest program do odzyskiwania danych ^^

Ale ten "numer z vistą" to niezły bałagan"


(Ratselttab) #3

Witam no niestety nie da rady od tak odzyskac danych z utraconych partycji tak jak wczesniej napisano jakis program do odzyskiwania danych ale to trwa przewaznie bardzoi dlugo i niejest skuteczne w 100% ;( I propozycja tak odemnie zainstaluj Windows 7


(Marius142) #4

Seagate File Recovery świetny program do odzyskiwania danych tylko że płanny.99% skuteczności, https://services.seagate.com/diysoftware.aspx .

A tak przy okazji to system sam nie mógł usunąć partycji i stworzyć nowych.Musiałeś coś namieszać.


(Szczepaniakpila) #5

może płyta była zintegrowana żeby system się sam zainstalował bez udziału użytkownika.


(Hashi) #6

Wyjmij dysk i podłącz u kogoś pod inny komputer.

Testdisk:

http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph ... 12758.html


(fiku$) #7

Jeszcze raz, miałem system XP SP3, dysk podzielony na 4 partycje

C: 14Gb (tu miałem XP)

D: 60Gb (ta partycja była wolna)

E: 200Gb (tu były multimedia)

F: 200Gb (tu małem dane ważne i najbardziej zależy mi na odzyskaniu tej partycji)

kombinowałem z pendrive, żeby zrobić pendrive bootowalny, bo w laptopie padł mi napęd. Na XP nie mogłem zrobić bo diskpart wykrywał mi tylko dysk a pendrive nie. Po paru spsoobach i zainstalowania programow do tegopendrive bootowalnego, postanowiłem że na partycji D: zainstaluje viste i bedzie to dobre rozwiazanie. Wlożyłem płytę vista do napędu wystartowałem z tej płyty pliki zaczęło kopiować i nie wyskoczył żaden komunikat gdzie zainstalowac, nie wyskoczył żaden komunikat że sprawdza czy nie ma podobnego sytemu tylko od razu zaczeło instalować. zrestartował sie komp i odpalila vista i tyle. Wchodzę komputer a tu patrze dwa dyski

C: 34Gb

D: 430Gb

Partycje się same utworzyly, ja im nie nadwalem wartości jakiej pojemności mają być. System vista byl dołączony(na płytce) do laptopa MSI.

Jest jakaś szansa odzyskac poprzednie partycje i te dane?

Na XP jak miałem nieoczekiwany format to odzyskiwałem dane programem Get Data NTFS i nawet dobry był.


(Marius142) #8

No i wszystko jasne.To jest płyta Recowery i niektórzy producenci laptopów tak tworzą te płyty że przywraca dysk do stanu jak wyszedł z fabryki(co jest dziwne,ja mam HP i u nie tak się nie dzieje).


(fiku$) #9

Czyli co teraz? Z odzyskaniem tych danych?

Płyta recovery... czyli jak mam na laptopie partycje

C: 34Gb

D: 430Gb

i chce na nim zainstalować od nowa system, to zainstaluje mi takie same partycje

C:34Gb

D:430Gb z tym, że na tym dysku D nic nie będzie tak?


(Marius142) #10

Zainstaluj ten program co ci poleciłem na bieżącym systemie,jest dobry i wart uwagi.Tylko się trochę namęczysz i zajmie to ci trochę czasu.Było by dobrze jakbyś miał gdzie te odzyskane dane skopiować(np.dysk zewnętrzny).U ciebie jest lipa bo sformatowało ci cały dysk.


(fiku$) #11

ok. tak zrobię

odpowiedz mi na jeszcze jedno pytanie co zadalem, na laptopie mam partycje C: 34Gb i D: 430Gb, chcac zainstalowac system od nowa z tej płyty utworza mi się takie same partycje jak mam teraz C: 34Gb i D:430Gb z tym, że na tej partycji D skaksują się wszystkie dane tak?

-- Dodane 22.12.2009 (Wt) 23:37 --

jak mam odzyskać te partycje SEAGATE FILE RECOVERY? wersja demo da sie odzyskac czy trzeba miec pelna wersje zeby odzyskac dane?


(mateusz8466) #12

Tak. Płyta Recovery przywraca dysk do stanu fabrycznego. Jeśli ustawili ją tak, że przywraca i usuwa wsio, to postawi Ci Vistę na C:, a D: wyczyści i nic na nim nie będzie... Także to nie Vista Ci wyczyściła i zmieniła partycję, tylko sam się tak urządziłeś, robiąc instalację z płyty Recovery na której jest fabryczny stan dysku.