Vista usunęła ważne dane z dysku D


(Bluemic) #1

Mam problem mianowicie postanowiłem zainstalować Vistę x64. Zainstalowałem uruchamiając komputer z płytki. Podczas instalacji zfarmatowałem partycję C na której wcześniej miałem XP, a następnie na tej partycji zainstalowałem vistę. Instalacja przebiegła pomyslnie, lecz zniknęły mi bardzo ważne dane z partycji D i znajdują się tam pliki i katalogi ze starego systemu :o


(Kolmar) #2

Spróbuj programu testdisk http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1675&TestDisk++PhotoRec+6.9 ale po takim zabiegu jak ty zrobiłeś będzie naprawdę ciężko odzyskać wszystkie dane.


(Bluemic) #3

To nie ja, to vista :stuck_out_tongue:

Tym programem nie moge tego odzyskać. Ma ktos jeszcze jakiś pomysł?


(Rafsuomi) #4

Badz pewien ze to Ty a nie Vista…


(Bladel) #5

jeśli instalowałeś viste na c to system nic nie robił ani nie usuwał żadnych plików na d: …jedyna możliwość to taka że sam to sobie usunołeś lub miałeś tak naprawde pliki na c: a nie d: dlatego ich teraz nie widzisz…

już niedługo vista bedzię odpowiedzialna za grypę i katar :o


(Bluemic) #6

Na 100% miałem wszystkie dane na partycji D i ich nie usuwałem.

Przed instalacją visty miałem na dysku D ponad 60GB nardzo ważnych danych, a teraz mam tam tylko 7GB plików i katalogów z XP :o

przechwytywaniecy6.jpg


(Kolmar) #7

Nie chce mi sie wierzyć, że testdisk ci nie pomógł, najlepszy darmowy program do odzyskiwania danych, naprawdę widzę że za mało sie starasz. Jeśli tak to z płatnych spróbuj Ontracka - podobno najlepszy choć ja uważam że testdisk jest lepszy i skuteczniejszy.


(somekind) #8

Zainstalowałeś Vistę na dysku, który XP widział jako D. Teraz jest to dysk systemowy Visty, dlatego Vista nazywa go C. Natomiast Twój dawny dysk z XP (który tam nazywał się C) Vista nazwała sobie D.

Proste i nawet logiczne.


(Enter6000) #9

I tak jest. U mnie [dwie partycje] instalowałem Vistę na D: , kiedy już była zainstalowana, to w oknie Mój Komputer w Viście ten dysk był C:.


(Kola1214) #10

Skoro jest już taki temat to podłącze sie do rozmowy :wink:

Mam zamiar zainstalować Viste na partycji E:/ i właśnie obawiam się że z E system zmieni sobie na C;/. Co można zrobić aby tak sie nie stało?


(somekind) #11

A w czym przeszkadza Ci to, że system nazywa swoją partycję C?

Zdaje się, że litery partycji można zmienić w zarządzaniu dyskami.


(Enter6000) #12

Można zmienić, ale jest to bardzo niekorzystne dla systemu [może nawet dojść do jego uszkodzenia]


(Kolmar) #13

Nie radze ci zmieniać litery dysku systemowego po instalacji systemu, konsekwencje są naprawdę bardzo poważne.