VISTA usuwanie punktów przywracania?

Zasada usuwania punktów przywracania na Windows XP jest mi znana, natomiast na Viście nie . Mam więc może naiwne pytanie usuwac’ czy nie, a jak usuwac’ to jak??? :o

Może istanieje prostszy sposób, ale ja to robie poprzez wyłączenie i ponowne włączenie przywracania. Klikasz prawym klawiszem myszki na ikone “Komputer” i dajesz właściwości. Po lewej stronie z zadań wybierasz “Ochrona systemu” i masz tam wyśliwtlone dyski twarde, które monitoruje przywracanie systemu. Odznaczasz je i klikasz zastosuj. Potem znów zaznaczasz te, które chcesz. Wszystkie punkty zostaną usunięte :smiley:

Pozdro :slight_smile:

Jemu chodzi chyba o automatyczny proces takiego kasowania punktów przywracania.

Wiem że Win.XP buduje automatycznie lub ręcznie punkty przywracania których duża ilośc’, a miałem ich kiedyś w miesiącu 23 znacząco obciąża kompa, dlatego korzystając z funkcji Oczyszczanie dysku>Więcej opcji>Usuwanie wszysykich p. przywracania oprócz OSTATNIEGO - usuwałem w ten sposób te zbędne. Interesuje mnie jak to jest w Viście wchodziłem pare razy w Panel sterowania>System>Ochrona systemu , a tam jest tylko o budowaniu p.przywracania nic o usuwaniu . Natomiast qaz777 w poście jw. praktycznie wyjaśnił sposób kasowania WSZYSTKICH p.przywracania , jest to trochę ryzykowne bo ten JEDEN OSTATNI czasem bardzo się przydaje. Pozdro- yendra$

Wybieramy Disc Cleanup (oczyszczanie dysku) - następnie dysk C, a następnie more options (wiecej opcji). Drugie od góry będzie :system restore and shadow Copies" (przywracanie systemu i kopie w tle) i dajemy wyczyść i już (zostanie tylko ostatni punkt przywracania)

Dzięki > osator < właśnie tego szukałem :stuck_out_tongue: