Vista, uszkodzone Recovery

Wczoraj stawiałem system (Vista) na laptopie HP z DVD Recovery. Laptop nie mój - w międzyczasie ktoś postawił na nim Win 7 chyba nie do końca legalny.

Bootuje kompa z Recovery, zgadzam się na formaty i puszczam. Format zakończony, już ma przechodzić do instalacji systemu i error. Uruchamiam jeszcze raz - error. Myślę - walnięta płyta. Odpalam z dysku - error. Skanuję dysk - wszystko ok. No i kicha nastąpiła, bo ani systemu zainstalowanego ani do zainstalowania. Doczytałem gdzieś w odmętach netu, że brak jakiegoś pliku (pewnie utraconego przy formacie?) eliminuje możliwość instalacji systemu z Recovery. Tymczasowo postawiłem XPka.

Pytanie czy teraz jak włożę Recovery DVD - który teoretycznie powinien mieć system taki jaki był fabrycznie preinstalowany - to coś da, czy ten error już będzie się objawiał? Jest jakieś rozwiązanie takiego problemu? Jedyne co mi przyszło do głowy, to zdobyć płytę instalacyjną z Vistą.

Jeżeli instalacja Recovery jest uszkodzona to nie ma znaczenia w jaki sposób ją uruchomisz i tak uszkodzenie się objawi. A o jaki błąd dokładnie chodzi ? Prawdopodobnie Recovery zostało uszkodzone nie przez formaty, ale przez ówczesną instalację Win 7.

Jeśli płyta DVD (a raczej 3xDVD) została wykonana z walniętej partycji Recovery to lipa.

Można kupić sam nośnik z Vistą jesli ma się licencję ale to koszt 100-150 zł, albo ściągnąć Vistę albo pożyczyć od kogoś.

Kod błędu: 0x400 100 13 0000 1002

Podejrzewam, że Recovery z partycji może być trwale uszkodzone, ale dziwi mnie że to z DVD (które było zrobione ponoć przed instalką Win7) też nie hula…

To coś z dyskiem lub partycją - jednym słowem kaput

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-O … /m-p/50212

Jeśli partycja to wystarczy pożyczyć Vistę OEM jeśli dysk to gorzej.

Diagnostyka dysku wyszła ok. Może coś się pochrzaniło przez tę instalację win7. XP zainstalował się bez najmniejszego problemu. Jednak docelowym systemem jest Vista (w końcu jest wykupiona licencja na nią). Sądzę, że będzie trzeba zdjąć wszystkie partycje i walnąć system od zera. Można to zrobić z recovery DVD? Może w takim wypadku by poszło.

Myślałem, żeby zdjąć wszystkie partycje i zrobić je od nowa. Jaka różnica będzie z tym LiveCD?

laserowy , Możesz zamówić nośniki Recovery u producenta. Jeżeli chodzi o koszty, to już trzeba zadzwonić na infolinię i się dowiedzieć.

Dodane 14.02.2011 (Pn) 23:13

Ewentualnie wersję Vity HP możesz pobrać stąd: http://thepiratebay.org/torrent/4438699 … EM_DISC%29

Piotr92 , dzięki wielkie za linka! Telefon na infolinię też będzie - zobaczymy jakie koszty.