Vista vs 7

Witam mam pytanie do was chciał by uzyskać opinie od ludzi którzy mieli viste i przeszli na windows 7 jakie są wasze wrażenia z działania prędkość, programy, stabilność, problemy dzięki za wypowiedz

Same pozytywy :stuck_out_tongue:

Wcześniej miałem viste business :wink:

Jedyne co zauważyłem na minus to seven się wolniej uruchamia :stuck_out_tongue:

Moja vista po 8 miesięcznym stażu uruchamiała się szybciej niż świeży seven z MSDNAA :stuck_out_tongue:

U mnie 7 działa szybciej, zajmuje od 200 do 300 mb w pamięci mniej (przy tych samych programach rezydentnych), uruchamia się o kilka sekund szybciej od Visty, a wyłącza się o kikaSET sekund szybciej (u mnie Vista potrafiła się wyłączać około 2 minut - co było bardzo uciążliwe - raz pamiętam nawet cała ekipa elektryków czekała na odłączenie zasilania właśnie na moją Vistę :wink: - i tak że byli cierpliwi to się dziwie…

Jestem bardzo zadowolony z 7, uruchamia się dużo szybciej, gry chodzą płynniej. W viscie miałem taki problem że komputer czasami nie chciał się wyłączać, teraz nie mam tego problemu

Ja tam powiem że specjalnej różnicy nie widzę, baa - odnoszę wrażenie że vista się uruchamiała delikatnie szybciej … są to moje subiektywne doznania, na które nie mam niestety dowodów (nie siedziałem ze stoperem przed kompem …).

no to ja sie wylamie i powiem ze vista mi bardziej pasuje bo po zainstalowaniu upgrade bo taki dostalem od sony bo takiego mam lapa , do win 7 nie zauwazylem zadnej roznicy a wrecz wkurzalo mnie pare rzeczy jak np jumplisty w taskbar beznadziejne co do samej wydajnosci dokladnie to samo moze win 7 troche szybszy jednak zuzycie bylo takie samo dodam ze vista wylacza mi sie po 3s procesy obciete do miniumu chyba 34 teraz mam , mozliwe ze gdybys mial boxa lub oema za sklepu lepiej by to wygladalo tak czy inaczej wrocilem do visty bo znam ten system na wylot a siodemke moze za rok z nowym lapem zainstauluje bedzie tez bardziej dopracowany

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to mniejsza “upierdliwość” UAC.

Na Viscie to nawet jak kliknąłem PPM na pulpicie to UAC się odzywało. :wink: Nie no żart, ale system ogólnie lepszy od Visty. Od UAC zaczynając na szybszym uruchamianiu kończąc.

Polecam!! :wink:

Tak jak wyżej. UAC mniej denerwuje, a tak poza tym to na nowym sprzęcie rówżice są znikome. Na starszych PCtach pewnie jest to zauważalne.

mam na ta chwile na laptopie HP viste home premium czy można darmowy upgrade do 7 ?

Sprawdź. Zależy kiedy kupiłeś i czy Twój laptop się zalicza do ‘promocji’.

http://www.hp.com/united-states/consume … index.html

W moich odczuciach Vista była systemem trochę przyjemniejszym. Vista do pracy potrzebuje 300-350 MiB RAM, siódemka natomiast będzie żyć przy 200-250. W porównaniu do XP oba systemy są wymagające. Co nam jednak daje siódemka, czego nie daje Vista? Przede wszystkim mniej problemów z IIS i WebDeveloper jeżeli ktoś się tym zajmuje. Vista natomiast sprawuje się lepiej od siódemki na dobrej klasy sprzęcie (4 GiB RAM, C2D, karta Dx10). Więcej zasobów systemowych jest poświęcone usłudze Superfetch, która przyspiesza działanie systemu, uruchamianie się programów. Na starszym sprzęcie natomiast siódemka okazuje się znacznie responsywniejsza. Zauważyłem natomiast problemy z niektórymi grami, które chodziły na Viście i XP. Ponadto nVidia Control Panel zdaje się zawodzić (nie można ustawić skalowania nVidia z zachowaniem proporcji). Gdybym znalazł chwilę czasu - z pewnością powróciłbym do Visty.

Trudno powiedzieć czy 7 jest lepszym OS-em od Visty gdyż Vista ma już DX 11.

MS dużo poprawił ale i dużo popsuł.

  1. System na domyślnych ustawieniach zjada mniej ramu od Visty ale po optymalizacji zjada tyle samo ramu co Vista po optymalizacji czyli od 600MB do 950MB.

  2. Po optymalizacji w 7 pojawia się problem z kopiowaniem plików czego nie było pod Vista (trzeba odczekać minutę i dać ponów próbę).

  3. Po całkowitym zamknięciu portu 135 (chyba 135) Harmonogram zadań przestaje działać i nie da się odpalić np: defragmentacji dysku.

  4. 7 uruchamia się tak samo szybko jak Vista a zamyka o kilka sekund szybciej.

  5. Gry chodzą szybciej pod 7 ale w dużej ilości gier nie ma trybów 1680x i 1920x a po wymuszeniu włącza się 640x zamiast 1680x >

  6. Niektóre gry po włączeniu OpenAL wywalają BlueScreen.

  7. Jdownloader zawiesza system po pozostawieniu go na noc.

  8. Nie ma skórki z Windows 98 jest tylko z Windows 2000.

PS: już parę razy zastanawiałem się nad okrojeniem Visty vlite i przesiadki z powrotem na Vistkę.

Podczas codziennej pracy nie zauważyłem jakiś znacznych różnic w wydajności pomiędzy 7 a Vista. Duży plus dla 7, ponieważ system działa płynnie podczas kopiowania plików, dzięki WDDM 1.1 Aero mniej zżera pamięci - ale na tym koniec różnic. W grach, programach nic.

Tutaj macie fajny test Vista vs 7 vs XP: http://www.benchmark.pl/recenzja/show/recenzja_id/2425

Pamiętaj że ten test był robiony na Vista bez aktualizacji podsystemu do DX11

Te systemy nie muszą zużywać tyle pamięci. O ile XP zużywał tyle ile potrzebował minimalnie, o tyle Vista i 7 wykorzystują tyle, ile mogą, podobnie jak Opera - gdy ma mniej dostępnej wolnej pamięci - przeznaczy sobie mniej. Najlepiej się o tym przekonać stawiając Vistę/7 na maszynie wirtualnej z odpowiednią ilością pamięci.

No to fakt - u mnie Vista przy 2 GB RAMu zajmowała ok 900-1200 Mega - a Seven ok 700-900. Przy 4 GB Seven się rozbestwił i zajmuje ok 900-1100 MB

7 is the best! :smiley:

Vista zajmuje więcej ramu i 7 jest dużo przyjemniejszy i szybszy np. jak sie coś dużego kopiuje na vista to świeci sie pół godziny niepotrzebnie napis Trwa Obliczanie Czasu Kopiowania czy coś takiego a na 7 nie :smiley:

Na przykład mam też grę Diablo 2 na xp klikam dwa razy na ikonę i gra uruchomiona w tym samym momęcie na Vista sec-2 opóźnienia a na 7 tak samo jak na xp “odrazu”.

Na 7 internet mi przyśpieszył tylko o 10kbps ale zawsze :slight_smile:

Żeczy takie jak “Journal” “Snipping Tool” itp. (ukryte narzędzia) były ukryte w Vista a bardzo przydatne i w pasku start nie ukryte na 7.

Mniej denerwujące przypomnienia o aktualizacjach w 7

I wiele innych a więc jeszcze raz :

7 is the best! :smiley:

Jak już to rzeczy :stuck_out_tongue:

A po 2 szybkość neta nie zależy od tego jaki masz system operacyjny :smiley:

I pokaż mi gdzie Seven jest szybszy, bo u mnie on czasami zwalnia i jest wolniejszy od Visty, ale co prawda w tym momencie bierze mniej RAM.

Zawsze jak masz system długo zainstalowany to bardzo zwalnia a 7 bardzo mało. Po za tym jest lepsza obsługa starych urządzeń np do mojej drukarki żadnych sterowników nie musiałem instalować. Włącza mi się komputer o 9sec szybciej (:

Wiem ale mi nie podkreślił że źle napisałem automatycznie to nie sprawdzałem, sorry.

No gratuluję :slight_smile: Ja takiego szczęścia nie miałem i mój skaner Trust 19200 nie działa wcale o_O, tylko na XP działa :slight_smile:

A jeśli chodzi o uruchamianie, to na Asusie uruchamia mi się całe 2 minuty.