VIsta vs XP

MOglibyście zrobić taki test WIndows VIsta kontra Windows XP.

Który lepszy do gier i programów, który szybszy wydajniejszy, bezpieczniejszy i lepszy.Który ma więcej minusów a który więcej plusów??

Bez sensu .

Vista to beta

gry na xp mogą nie działać w viscie i odwrotnie.

No przede wszystkim wymagania Visty, są one ogromne i trzeba wydać kupe kasy, żeby ci naprawdę porządnie chodził. No i podtrzymuje wypowiedź Phylbiego, na pewno jeszcze sporo się zmieni jeśli chodzi o wydajność samego systemu czy w grach oraz bezpieczeństwo.

Nie zrozumialeś mnie chodzi mi o nowe opcje wprowadzone w VIscie . Chodzi mi mniej wiecej o wyjasnienie tej kwestii :

ŻE interfejs graiczny Visty ma dzialac nawet wtedy gdy jest uruchomiona gra przez co bedzie ona dzialc jakies 15% wolniej ale zdrugiej strony DIrectx 10 zapowiada 4 krotne przyspieszenie.

Nie roozumiem nic z tego a tak było napisane w newsach.

wymagania visty są takie same , jak teraz mają konfigurację kompy … ram min. 512, procek 1 ghz … to duże wymagania ??

XP na takich parametrach chodzi dobrze… a RC2 na takich samych chodzi identycznie jak xp :confused:

Micropsoft tak narazie mówi … ale przy odpaleniu gry aeroglass się automatycznie do tej pory wyłączał … i tak chyba pozostanie, dzięki temu gry chodzą tak samo jak na xp, dziwił mnie tylko news na dobreprogramy o tym że gry na viście działają ileśtam procent wiolniej …nie lepiej samemu zrobić było testy ??

Aero glass zawsze się wyłączał wtedy kiedy została odpalona gra …tak że o żadnym zwolnieniu visty mi nie wiadomo

Vista ma fajniejszy wyglad od xp ;]

i dlatego ma być lepszym systemem ?? :o

nie liczy się wygląd a stabilność i komfort pracy na systemie

Co do tego żę sie wyłącz to prawda nawed jak jakąś inną aplikacje pełno ekranową się włączy to aero glass sie wyłącz (nawed przy filmikach w winampie).

Tylko słyszałem tez opinie userów ze komputery z wyłączonym aero glass chodzą im gorzej niż z aero glass (chodzi mi tu o styl klasyczny lub aero basic) i obniżenie tej wydajności jest widzialne nawed w zwykłym użytkowaniu komputera.

Co do tych gier to osobiście włączałem pare i chodzą jak na XP ale nie robiłęm dokładnych testów to nie wiem, w sumie po co narazie robić testy jak nie ma nawet dobrych sterowników pod ten system

Jak narazie to microsoft strasznie miesza i sam nie wie czy gry na XP będą działały na Viście i odwrotnie , to co było wczoraj zapowiadane odnośnie DX http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5160 dziasiaj się już niepotwierdziło http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11124 jak narazie Vista instaluje DX10 a gry jakoś działają np. FarCry czy Call of Duty2 i nie zauważyłem żeby działały gożej jak na XP co ciekawe że wdług zapowiedzi microsoftu DX10 miał być niezgodny z niższymi DX9 czy DX8 a jak to stwierdziłem na grze Call od Duty2 to prawdopodobnie jest zgodny z niższymi wersjami i w opcjach gry jest do wyboru z którego DX gra ma kożystać (do wyboru DX7, DX8 i DX9)

Jak będziesz grał to po co Ci interfejs graficzny Visty??

Interfejs graficzny w tym momencie będziesz miał w grze .

Co to ma wspulnego ( Aero) z wydajnoscią w grach ?? Nie mieszaj .

Phylby napisal

News z dobreprogramy

Własnie to ma wspólnego. NIe jestes na bieżąco i mieszasz :smiley:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 1&start=15

tylko ze Microsoft mowi o wersji finalnej a userzy o wersjach beta :smiley: