Vista w biosie

Mam Win Viste na płycie DVD. Posiadam w tej chwili XP i chciałbym zrobić formata po czy m zainstalować Viste ale…nie czyta mi bios chyba płyt dvd. Co mogę zrobić proszę o pomoc. Z góry THX

A twój napęd obsługuje DVD?

Tak. W win XP bootowanie sie orazu opalało.

To weź sobie na kilka cd zrób albo spróbuj z dvd :stuck_out_tongue:

No mam to na dvd. Nie wiecie jak włączyć bootowanie DVD albo z danego napedu??

a spacje naciskasz ? :stuck_out_tongue:

Po pierwsze to podaj jaką masz płytę głóną i BIOS, wróżka ma wolne :smiley:

Po drugie jeżeli masz napęd DVD to bez problemu rozpoczniesz instalacją z bootowalnego DVD z Vistą

Hihihi ale śmieszne. Co to ma do tego?? :confused:

Złączono Posta : 09.02.2007 (Pią) 13:10

Nie pytajcie sie mnie co zrobiłem tylko co powinienem zrobić

Jeny, ludzie Nam chodzi oto, że mamy VISTE mamy Napędy DVD, tylko nam nie bootuje tak jak przy instalaci XPKA ! ? i o to nam chodzi jak to ustawić, żeby botowało tak jak przy xpku… a wy jakieś zbędne wypowiedzi, żebyśmy sobie nagrali na płytki CD.

Mamy ustawione botowanie, ale jakoś nie idzie…

  1. Powineneś mieć orginalną bootowalna plyte DVD

  2. Włoz ja do napedu DVD :stuck_out_tongue: (bootowanie z CD czy DVD to jeden h… dla biosu)

  3. naciśnij “jakis klawisz” gdy DVD “spyta” czy bootowac z niego

a tak poważnie pewno źle przegrales plyte i masz niebootowalaną (moja diagnoza skoro XP ci bootuje)

No, tak to w takim razie płyta nie jest bootowalna ?

jesli masz naped CD/DVD i bootuje ci XP a VISTY nie to na 1000% ktos zle zrobil kopie i tyle… nic specjalnego sie nie robi zeby VISTA sie bootowala z DVD

Ale nie to jest nie możliwe tak samo nagrywamy XPKA jak i Viste…

Złączono Posta : 09.02.2007 (Pią) 13:22

AAAA dzieki, qmpel poprostu nagrał płytke, z danymi, może to byc powodem… ?

XP jest na CD… wiec… ??? zreszta to forum nie suportuje piratow ^^ skoro masz plyte orginal i ja przegrywasz - to wloz orginala i zobacz czy zabootuje

A jesli masz ISO obraz to nagraj czyms obraz ISO - jesli obraz jest / byl bootowalny to po nagraniu taki powinien zostac

To czyli to jest powodem, ze poprosu ISO przegrał na dane, i płyta nei jest botowalna, a to już wiem, tak to ten powód ? ze nie botuje, tak mi sie zdaje.

dokladnie - jesli ISO zamontujesz w Virtualu i przegrasz same katalogi to lipa

sciagnij darmowy deepburner i nagraj ISO prosto na DVD

ale mój qmpel lipe odwalił on zrobił tak odpalił iso, deamoenm i wlazl do nero dane i wrzucil to i przegral, i dlatego nie bootuje, a ja sie tyle meczylem ^^

^^ to fachura … :smiley: