Vista w domenie 2k3r2 - wolne uruchamianie

Witam,

dostałem w pracy nowy komputer, jest na nim zainstalowana Vista Business x86.

Problem pojawił się, kiedy zostałem wpięty do domeny. Po zalogowaniu jest ekran “Welcome”, który to sobie znika po chwili. Normalnie powinien pojawić się pulpit itp, a u mnie jest czarne tło i kursor przez około 45 sekund, później pojawia się pasek zadań i wszystko się ładuje z normalną prędkością. Nie bawiłem się usługami, admin nie ingerował w system, kolega 2 biurka obok ma ten sam sprzęt i soft i u niego jest to normalne. Po formacie jest to samo (formatowałem, bo nie widział struktury domeny po zmianie nazwy kompa, a czas naglił).

Wie ktoś, co to i czemu?? Komputer i tak chodzi 24x7, ale z dociekliwości chciałem wiedzieć, co mu dolega :slight_smile:

Pozdr. i dzięki z góry za sugestie.

CZy systemy były instalowane od początu czy bazują na obrazie np. Ghosta. Jeżeli tak problem może leżeć po stronie SID. Chociaż słyszałem że jak np. dwa kompy mają ten sam SID to jeżeli jeden jest podłączony do domeny to drugiego nie będzie można już podpiąć.

Na początku był system preinstalowany na dysku, ale formatowałem hdd i instalowałem windows z dołączonej do komputera płyty (bez dodatkowych śmieci). Poza tym, mój komputer był prędzej wpięty w domenę.