Vista wgrana na dysku twardym

Witam!

Moje pytanie brzmi: jak sformatować viste w laptopie? problem polega na tym, że system jest ukryty na dysku (w sklepie mówili że znajduje się na tzw. “nie widzialnej partycji”) proszę o pomoc !

To nie Vistę formatujesz, tylko chcesz sformatować partycję /dysk, na którym jest ta Vista. Teraz pytanie - dlaczego chcesz to zrobić? Ta partycja to jest tzw. partycja recorvery, która umożliwia Ci powtórne zainstalowanie systemu jeśli ten obecnie zainstalowany z jakiś powodów "padnie.

Partycję tą możesz skasować za pomocą programu EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html jednak zanim to zrobisz przemyśl to dokładnie.

Tak, źle się wyraziłem, oczywiście chcę sformatować partycję ponieważ komputer zaczął się zwieszać itp. a teraz jak byś był tak miły i powiedział mi jak sformatować ?

Ta ukryta partycja nie ma żadnego wpływu na wieszanie się obecnego systemu. To jest kopia zapasowa i to nie ona jest uruchamiana po załączeniu komputera. Jak ją skasujesz lub sformatujesz to nie będziesz mógł już ponownie zainstalować obecnego systemu. Może warto posprzątać w systemie, sprawdzić czy nie ma żadnych niebezpiecznych śmieci bo to one mogą być przyczyną źle pracującego systemu.

chodzi mi dokładnie o to, żeby sformatować partycje C a nie recorvery :slight_smile: tylko jak to zrobić. Gdy kupiłem laptopa nie dostałem płytki z systemem, powiedzieli, że system znajduje się na dysku.

W instrukcji do komputera powinno być napisane, jaki klawisz należy wcisnąć aby komputer uruchomił się z tej partycji.

Wcześniej napisałeś coś innego - że chcesz sformatować ukrytą partycję a to właśnie jest recorvery. Chcesz sformatować dysk i ponownie zainstalować tą Vistę? Jeśli tak to po włączeniu komputera należy nacisnąć któryś klawisz F1-12, co spowoduje uruchomienie procedury ponownej instalacji systemu. Szczegóły są w instrukcji Twojego laptopa.

Pamiętaj, że po wykonaniu tej czynności wszelkie dane z dysku zostaną skasowane i zawartość dysku będzie wyglądała tak jak zaraz po zakupie.

Oczywiście mowa o partycji systemowej, inne pozostaną bez zmian.

Jaki model laptopa ? :smiley: