Vista wgrana na laptop - da sie ozdyskac?

mam pytanie,

czy jest możliwośc odzyskania/zgrania na płytę Visty z laptopa, którgo kupiłem z oryginalnym i już zainstalowanym systemem, ale niestety bez płytki z vista ?

Zapewne posiadasz partycję recovery z której możliwe jest odzyskiwanie systemu jednakże nie bardzo wiem jaki jest sens zgrania jej na płytę.

Ps. podaj producenta laptopa

Sens jest taki, żeby zrobić sobie kopię.

Jak zrobić kopię recovery, dowiesz się w instrukcji obsługi swojego notka.

Producent powinien Ci dostarczyć oprogramowanie do wykonania płyty Recovery, jeśli takiej Ci nie dał wraz z komputerem i tam wykonasz płytę z fabrycznymi ustawieniami lub niektórych programach jest możliwość wykonania obecnego stanu systemu. Jeśli jednak z jakiś przyczyn nie masz takiego programu i dostarczonej płyty recovery lub jeśli program umożliwia stworzenie wyłącznie obrazu systemu z ustawieniami fabrycznymi a nie obecnego stanu systemu to polecam zapoznać się z moim poradnikiem jak stworzyć sobie własną partycję recevory, którą można zgrać na płytę:

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Wszystkie czynności wykonuj jednak z dużą uwagą, taki obraz można później zgrać na płytę. Największą zaletą tego sposobu jest to, że przywracanie systemu trwa od 20 - 40 minut w zależności od wielkości partycji a nie jak w większości przypadków partycji recovery ponad 2h samego przywracania+instalacja poprawek, gdybyś czegoś tam nie rozumiał pisz na PW.

Tak tylko jak dysk padnie to później kolega zostanie bez systemu jak kupi nowy dysk zwłaszcza po zakończeniu gwarancji na laptopa.

Pozdrawiam!