Vista - widoki katalogów na stałe

Witam!

Najbardziej denerwująca mnie w Viście rzecz, to jej tendencja do samoczynnej zmiany widoku w katalogach. Ja lubię mieć wszędzie widok szczegółowy, jedynie w folderach ze zdjęciami duże ikony. I mimo, że taki ustawiam, często po zamknięciu i otwarciu folderu ponownie widok się przestawia, zmieniają się widoczne kolumny, czasem automatycznie włącza się grupowanie wg jakiś dziwnych kategorii.

Jest na to jakaś rada? Czy jest możliwość ustawienia w Viście widoków katalogów na stałe?

Pozdrawiam i dziękuję

47261123oh0.th.jpg 97730492bf6.th.jpg

Dzięki wielkie, na pewno komuś się przyda, ale ja to wiem.

Pierwsze co robię po instalacji, to ustawiam widok tak jak chcę i biorę “Zastosuj do folderów”. Na XP działa bez problemu.

Niestety Vista jest dziwna i pomimo tego sama zmienia te widoki. O to pytam…

No to faktycznie masz coś dziwnego… bo u mnie normalnie zapamietuje…

Mam dokładnie tak samo. Wielkość i sposób wyświetlania folderów zmienia się… chyba przypadkowo i losowo, pomimo ustawienia domyślnej w Opcjach Folderów. Niestety od roku prawie nie znalazłem na to żadnego lekarstwa. Logika podpowiada, że chodzi o konfigurację sprzętową.

Mi się wydaje, że Vista próbuje “inteligentnie” dopasować widok do zawartości, ale po pierwsze jej się to nie udaje, a po drugie ja tego nie chcę :?

Też mam taki problem, w końcu sie wkurzyłem i poustawiałem wszystko na kafelki i jakoś żyję :wink: Denerwujące jest to że jak zmieniałem wygląd w folderze X, to automatycznie mi sie zmieniał wygląd w folderze Y w ogóle nie powiązanym z folderem X (czasem nawet na innej partycji). Bardzo denerwujące… Po za tym taka sama sytuacja miała miejsce z przypisywaniem obrazów do folderów… Przypisuje obraz do jednego i automatycznie przypisuje mi ten sam do innego, położonego gdzie indziej…

Chętnie wysłucham również jakichś porad na ten temat…

Pozdrawiam!

No to musisz się do tego widoku przyzwyczaić, w Vista już tak jest, trzeba poczekać trochę na SP1, może wtedy coś się zmieni :smiley:

Ja rozumiem, że tak Ci się wydaje, ale są maszyny, w których ten problem nie występuje mimo zainstalowania takiego samego systemu.

A jak poustawiałeś kafelki, to tak zostało? U mnie żadne ustawienie nie jest trwałe. :frowning:

Zostało… Mój problem polegał na tym że widok sie zmieniał gdy zmieniałem widok w innym folderze… Podejrzewam że u Ciebie jest ten sam problem… Nie zmieniaj nic przez jakiś czas i sprawdź czy rzeczywiście samo sie zmienia… Pozdrawiam!

Nie przeczę, po prostu innego logicznego wyjaśnienia nie widzę. To, że tam nie ma takiego problemu może wynikać z faktu, że zawartość folderów w nich jest inna niż u mnie.

No ja niestety nie jestem zdolny do pracy bez widoku szczegółowego.

Często jak tworzę nowy folder domyślnie ustawiają się w nim kolumny: nazwa, całkowity rozmiar i wolne miejsce - jak w widoku Mojego Komputera. Równie głupie i denerwujące.

Kolejna sprawa - w XP podobała mi się lista najczęstszych zadań z lewej stronie. W Viście z tego co widzę nie da rady tego włączyć… Chyba, że może komuś się udało?

Dzisiaj wpadłem na genialny w swojej prostocie, a zarazem idiotyczny pomysł.

Zmiana nazwy katalogu pomaga - widok się zapamiętuje. Tylko czemu nie da się normalnie :expressionless:

U mnie tak samo. System bawi się w ruletkę.

Krrrrrew mnie zalewa…

Panowie, rejestruję się specjalnie, aby podzielić się z Wami pewnym linkiem. Otóż miałem podobny problem, oto rada:

http://blog.secondgate.pl/2008/04/17/jak-zmusic-viste-do-zapamietywania-ustawien-folderow/

Pozdrawiam!

NIE NO - SZUKALEM TEGO 2 LATA :slight_smile:

DZIEKI STARY

a wogóle powiem wam ze mi pomogło jedno , którego nie próbowałem wcześniej (

wystarczylo wylaczyc “zapamietaj ustawienia kazdego folderu” i juz chodzi

Dzięki wielkie, mi to pomogło :slight_smile:

zabijastych moderatorów tu mają :slight_smile:

http://so.pwn.pl/lista.php?co=w+og%F3le

http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629475

ps

wracając do tematu - nie pomogło tylko odznaczyć “zapamietaj ustawienia”

musze spróbować tak jak w tym linku => http://blog.secondgate.pl/2008/04/17/ja … -folderow/

dzieki

Dziękuję, dziękuję dziękuję !

Informatyka od Microsoftu zabije jak spotkam…