Vista widzi mi tylko 510 MB RAM

Witam mam taki problem: Czemu system MS Windows Vista Business, który mam widzi tylko 510 MB RAM, a mam 512 MB RAM? Zastanawiam się czy tego nie można naprawić przez msconfiga w odpowiedniej zakładce “maksymalna pamięć” zaznaczając 512 MB RAM.

Ciesz się, że Vista w ogóle widzi Ci komputer.

Alden dla komfortowej pracy Vista Business WYMAGA 1 GB RAM :slight_smile:

Gdy na samym początku ukazania się tego OS zainstalowałem go na 512 RAM DDR-400 (mi też widział 511 MB) to tak zwalniał w porównaniu z poczciwym WinXP, że po kilku tygodniach powróciłem do poprzedniego systemu operacyjnego. Jednak kilka tygodni później dokupiłem 2 GB RAM, no i teraz Vista Ultimate x64 działa bajecznie :lol:

Podsumowując. Dokup 2 GB RAM :slight_smile: wtedy zainstaluj nawet wersje Ultimate. Z wersją Business z 512 RAM możesz zapomnieć o komfortowej pracy.

Nie musisz dokupywać od razu 2GB. Ja na Viście też pracowałem z 512 Ram-u (510Ram-u). Potem dokupiłem 1GB. Teraz Vista działa bardzo szybko. gallez , nie wypowiadaj się jeśli nie masz nic do powiedzenia, a nie ****** głupoty. :twisted:

Mi Vista na 512 MB uruchamia się tylko kilkanaście sekund dłużej niż na XP i jestem z niej zadowolony, tak czy owak: czy jeśli w opcji “msconfig” zaznaczę zakładkę “rozruch” i “opcje zaawansowane” i w maksymalnej pamięci ustawię 512 MB RAM to zobaczy mi tyle?

Miałem ten sam problem( widziało 511 - Właściwości systemu ). Jeśli nie masz SP1 zainstaluj go i będzie dobrze.

A jakaś inna metoda poza SP 1? Bez SP 1 Vista chodzi mi o niebo lepiej niż z SP 1