Vista, wirusy itp. itd


(Raderbox) #1

Witam. Mam problem w pracy z komputerem i na pewno jest on zawirusowany, gdyż obsługa techniczna tego sprzętu jest poniżej krytyki. Nie wiem co jest na nim dokładnie, ponieważ używam w pracy Windows Vista , a jest on dla mnie całkiem obcy, gdyż nie używam go u siebie w domu. Boję się cokolwiek na nim zrobić gdyż nie chcę wstrzymać pracy. pytaniem moim jest również to, czy na Win Vista można używać ComboFix'a??

Przesyłam log z HijackThis : http://www.wklej.org/id/35245/


(Spandau) #2

Log HJT wygląda na czysty

Jeśli masz 32bitową Vistę to tak

Pobierz Combofix przeskanuj system i daj log na forum.


(Spectatorx) #3

A na viście x64 nie można? Dlaczego? Pytam z ciekawości.


(Spandau) #4

Sam to sprawdziłem nie dawniej jak przed świętami Uruchomiłem go na Viście 64, zaskoczyło mnie to że w ogóle się uruchomił (myślałem że już jest poprawiony) przeskanował system i wszystko było OK. Kiedy jednak uruchomiłem go skryptem po zakończeniu skanowania Vista już się nie uruchomiła - skrypt na pewno był prawidłowy :slight_smile: Dodam że na tym forum miałem także taki przypadek z tą różnicą że tutaj Vista z problemami ale została uruchomiona po pracy Combofixa

Więcej znajdziesz tutaj http://www.searchengines.pl/lofiversion ... 07285.html


(MaRa) #5

Trudno by 64-bitowa Vista była zawirusowana, bo 64-bitowe wirusy nie są zbyt liczne. W ogóle trudno zawirusować Vistę, chyba że nie aktualizuje się flasha, adobe readera i quicktime-a.

Może komputer ma zbyt mało pamięci RAM i dlatego muli? Sensowne minimum to 1,5-2GB.