Vista wolniej się uruchamia

Witam miałem wcześniej Nortona IS 2010 a teraz mam G data 2011 z pisma komputer świat .Niby wszystko chodzi jak z Nortonem ale start 10 sekund wolniejszy ,później po powolutku ładuje programy startowe czy to winna G daty.

Witam.

Vista sama w sobie jest dość wolna a Norton należy do najszybszych pakietów (szybki jest też ESET).

To nie G-Data jest tak wolna tylko Norton był tak szybki :slight_smile: A do dobrego łatwo się przyzwyczaić :slight_smile:

Jeżeli nie masz 4 rdzeni i minimum 4GB ramu to takie zwalnianie to rzecz normalna z tym systemem i zmianami aplikacji działających w tle.

Sam użytkuje ten system i wiem coś na ten temat.

XeonBloomfield nie tylko dwa rdzenie ,i 2GB ram i karta graficzna zintegrowana .Nieraz w czasopismach komputerowych są fajne pełne wersję programów ,trochu tego na dysku mam .I gdy testowałem Win 7 RC ,gdy zainstalowałem tyle aplikacji co na Vista (nie widać było różnicy).Przy pustym systemie tak ,a tak seven to to samo co Vista .Linux chodził jak burza ,tylko co z tego jak jest problem ze sterownikami i programami windowsowymi .

polecam “spybot” i “antimalware” tez mam problem z Vista ale te 2 programy przeskanowaly mi kompa i jest gitara + do tego zmiejszylem sobie wydajnosc bateri mialem 100% a dalem sobie na 50% i komputer nie lapie teraz zwiechy

P.S programy beda troche dlugo skanowac ja mam dysk twardy 2x 320 i skanowal mi 4godziny ale jestem zadowolony z tego dodatkowo polecam tez Anty vira eset to jeden

Bateria to moze Głupie ale mi pomoglo mialem 100% wydajnosci i w Grach mi sie zwieszalo a dalem sobie 50% i nic sie nie zwiesza

Najlepiej będzie jak sciągniesz vlite(najlepiej z vortalu, bo w komentarzech jest opisane co zrobić żeby waik’a nie trzeba było instalować) i wykroj sobie nim zbędne usługi(jakie, to możesz poszukać w sieci) i system będzie Ci zupełnie inaczej działał i o wiele mniej miejsca na hdd zużywał i mnie będzie zabierał ramu i proca. Ja jak okroiłem Sevena, to teraz w spoczynku mam 20% zużycia ramu i zużycie proca oscyluje pomiędzy 1/0%, a przed okrojeniem miałem 30 lub 40 zużycia ramu i 50% proca przy takiej samej ilości programów załadowanych w tle.

vlite lite miałem ,ale system po pewnym czasie generował masę błędów .Problem też rozwiązany chociaż ,odinstalowałem Nortona ich programem Norton Removal Tool .To zostawił w sobie kupę śmieci w rejestrze w programie JV16 wpisałem słowo Norton i miałem 54 niepotrzebne wpisy ,G data jest ok to Norton jest do bani .

No cóż, zdarza się. Ja sam miałem problemy z moim kastratem Sevena. Chyba łącznie reinstalowałem go 12 razy jak nie więcej na virtualnej maszynie, nim uporałem się ze wszystkimi błędami… Po prostu trtzeba wiedzieć co można usunąć, a co nie. Jeżeli nie usunie się składnika systemowego, który jest wymagany do działania czegoś tam, to nie ma szans, żeby system wywalał błędy. Moja rada jest taka: znajdź sobie w sieci zmodyfikowane wersje Visty. Najczęściej autorzy modyfikacji wypisują co zostało wycięte i w swojej Viście wywal to samo i na bank unikniesz błędów. Oczywiście ostrożności nigdy nie zamało, tak więc na początek ściągnij sobie wirtualną maszynę(np. z darmowych virtual box, Microsoft Virtual PC 2007 SP1), na niej postaw system, zainstaluj wszystkie programy jakie będziesz miał zamiar zainstalować. W ten sposób przynajmniej unikniesz jakichś niespodzianek np. instalujesz jakiegoś antywirusa, czy inny program i instalator wywala błąd, że instalacja została zakończona niepowodzeniem.