Vista wolno chodzi po dezinstalacji SP2


(Natiaaa4) #1

Witam. Jakiś czas temu zaktualizowałam Service Pack do wersji 2. Niestety komputer zaczął powoli chodzić, większość programów się nie uruchamiała. Postanowiłam go usunąć, jednak teraz chodzi jeszcze gorzej. Komputer baaardzo długo się włącza, ładowanie systemu czy pulpitu też zajmuje sporo czasu, nie mówiąc już o problemach ze wszelkimi wtyczkami w przeglądarce czy z błędami w działaniu programów (chodzą tylko te, co potrzebują mało RAMu, co prawda Photoshop też mi się uruchamia, ale po 5 minutach wyskakuje błąd). Nie jest to kwestia samej pamięci RAM, bo komputer ocenił swoja wydajność na 5,5. Czy na ten problem jest jakaś rada poza formatem?

Extras: http://www.wklej.org/id/1040199/

OTL: http://www.wklej.org/id/1040200/


(Przemek18) #2

Daj zrzut health dysk z hd tune,obstawiałbym problem z dyskiem,pobierz hd tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html.


(Natiaaa4) #3

hdtunehealthsamsunghd50.png

hdtunehealthsamsunghd50p.png

Zrobiłam również error scan, który nic nie wykrył.

Zapomniałam dodać, że po tej nieszczęsnej dezinstalacji, przycisk “wyłącz” w menu Start zmienił osobowość na “uruchom ponownie”, dopiero gdy uruchomi się ponownie i wyskoczy ekran z wyborem użytkownika, można komputer wyłączyć w cywilizowany sposób. Już kiedyś tak miałam, ale pomogło zwykłe przywrócenie ustawień fabrycznych, co teraz nie podziałało.


(falcon89) #4

Jeśli chodzi o SMART dysku to parametr 0A informuje o nieudanych próbach rozpędzenia talerzy do max prędkości, natomiast C7 to błędy w komunikacji dysku z kontrolerem (zmień kabel sygnałowy SATA). Monitoruj wartość Data tych parametrów.

Jeśli chodzi o główny problem to uruchom Wiersz poleceń (jako Administrator), wpisz sfc /scannow

Dodane 16.05.2013 (Cz) 22:00

Kliknij prawym na przycisk menu start, Właściwości i zmień Akcja przycisku zasilania.


(Natiaaa4) #5

Kablami zajmę się później, jako że to problem poboczny, a i nie mam teraz dostępu do żadnych. Ale dziękuję za wyjaśnienie problemu.

Co do przycisku wyłączania, w ustawieniach jest właśnie funkcja “wyłącz”. Przywróciłam też ustawienia domyślne, ale nic to nie dało, dalej uruchamia się ponownie. (dziwne, że po restarcie działa w ekranie wyboru użytkownika).

Po wpisaniu tego polecania o skanowanie, włącza się okno, weryfikacja idzie do 100% i się wyłącza. To koniec, czy coś jest nie tak?

Dodane 19.05.2013 (N) 19:10

scannow zadziałał za drugim razem, znalazł jeden błąd, naprawił, zrestartowałam komputer, ale jest niewiele lepiej. Co dziwne, przy wyłączaniu wyskoczyła mi instalacja aktualizacji etap 2 z 3, choć nic nie aktualizowałam, a automatyczne aktualizacje mam wyłączone. Ten etap stał chwilę przy 100% po czym komputer się wyłączył.