Vista wolno chodzi + yontoo


(Natiaaa4) #1

Witam. Od paru dni zauważyłam znaczne spowolnienie systemu (choć był lekko spowolniony już po wymianie płyty głównej), więc przeskanowałam wszystko antywirusem, Malwarebytesem i CCleanerem, jednak to nic nie wykazało. W opcjach autostartu znalazłam dziwne stworzenie nazwane yontoo. Użyłam adwcleanera, który niby to usunął, ale program nadal jest na dysku w milionach miejsc. Komputer co prawda już szybciej chodzi, ale nie tak jak wcześniej. Ponadto przeszukując miejsca, gdzie zagnieździł się yontoo, znalazłam "kwiatki" w postaci nieznanych mi folderów w User/AppData/Roaming tj. iPumper, Babylon i trochę więcej. Nie przypominam sobie, bym coś takiego zainstalowała, a jestem raczej świadomym użytkownikiem komputera, regularnie skanuję i wirtualnie czyszczę dysk. Poniżej OTL. Proszę o pomoc w przywróceniu komputera do dawnej szybkości.

Extras: http://www.wklej.org/id/1009191/

OTL: http://www.wklej.org/id/1009192/


(Atis) #2

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Odinstaluj Java 7 Update 15 i BrowseToSave.

Zainstaluj:

Java 7 Update 17

Firefox 20

Internet Explorer 9

Service Pack 2

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Usuń stare punkty przywracania:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … tore-point

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date


(Natiaaa4) #3

Przez kilka dni po wykonaniu tych czynności było dobrze, jednak ostatnio komputer przy włączeniu domagał się sprawdzenia dysku, ze względu na pośpiech przekładałam to, jednak włączyłam komputer i zostawiłam go na 2 godziny, by sobie wszystko posprawdzał. Po tym czasie podochodzę i widzę czarny ekran i polecenie “wstawianie wpisu indeksu” a za tym 5-cyfrowe liczby, które rosły w bardzo szybkim tempie. Nie wiedziałam, czy resetować kompa, więc na lapku wpisałam to polecenie. Na pierwszej stronie znalazłam informacje “dysk się sypie, odłącz i odzyskuj dane”, jednak na tamtej stronie było sporo opinii wzajemnie wykluczających się. Wykonałam reset i od tamtej pory już nie chce sprawdzać dysku po włączeniu. Za to komputer zawiesza się przy uruchomieniu Photoshopa czy nawet niektórych stron internetowych (np. strona vision express) - aplikacja ładuje się, po czym następuje wielki zgrzyt i pozostaje tylko reset. Czy to wina SP2 czy dysku?

I zapomniałabym, w raporcie błędów widnieje: Plik lub katalog C:$Secure jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK

Ale nie wiem, co to, jak to, więc wolałam nie ruszać.


(Atis) #4

Nie trzeba było przerwać sprawdzania dysku.

Zaznacz Automatycznie napraw błędy systemu plików i kliknij Start.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … for-errors

HD Tune i S.M.A.R.T


(Natiaaa4) #5

Błąd naprawiony, jednak komputer dalej się zawiesza i powoli uruchamia aplikacje. HD tune nie znalazł błędów.

74512049.gif

Dodane 17.04.2013 (Śr) 23:25

Czy mógłby mi ktoś pomóc? Photoshop jest mi bardzo potrzebny, jednak zawiesza cały komputer przy włączaniu. Wcześniej tak nie było.