Vista wskazuje, że mam Directa x10- to jest prawda?

gdy wpiszę w menu start uruchom, i kliknę w to, i wpisze dxdiag to mi wskazuje, że moja wer. programu direct to jest Direct wr.10, przy mojej karcie NVidia Geforce 6600 256 256, czy to prawda słyszałem, że direct 10 wchodzi od nowszych kart graficznych.

Z tego co się orientuje, to Vista ma “wbudowanego” DX 10.

Tak. Vista ma wbudowanego DX 10 i co w tym dziwnego że Twoja karta to obsługuje softwarowo?

Twój system posiada DirectX’a 10 co nie znaczy, że Twoja karta go obsługuje.

To tak samo jakbyś miał na widows’ie XP zainstalowanego DirectX’a 9.0c a karte GeForce MX 440, która go wcale nie obsługuje. :stuck_out_tongue:

W Viście domyślnie instalowany jest DirectX10, niezależnie, czy dana karta graficzna go obsługuje, czy nie. Właśnie dlatego, że jest DX10 ludzie głównie przesiadają się na Vistę :stuck_out_tongue: Pozdrawiam

DirectX 10

To bzdura, że tylko nowe karty go obsługują. Nawet GF 4 umożliwia granie przy Dx 10 (w starsze gry które go nie wymagają).

Wam chodzi o 100% wsparcie (czyli wszystkich bibliotek związanych z przetwarzaniem obrazu) grafiki dla DX, tu zgoda nie wszystkie karty to obsługują.

mi chodzi o to, że np. na YT widzialem, jak gościu gra na DX 9 i DX 10 i jak sa w jakiejś grze skały, na DX10 wyglądają baardzo realistycznie, przy czym na DX9 zwykły zlew kolorów :wink: Ale np. dla mnie Crysis na tym a na tym nie robi prawie żadnej róznicy (ja nie zauważam). Czyli w końcu FIZYCZNIE mam włączonego DX10?

jełśi karta nie obsłóguje dx10 to nie ożna na nim grać - tylko na dx9 - w dxdiag pokazuje tylko, że dx10 jest zainstalowany…

uzyskalem,to co potrzebuję, THX najbadziej kuharowi, bo on wprowadził u mnie coś nowego, reszty posty już znałem, ale i tak wszystkim wielkie THX