Vista- wyłączenie funkcji pytajacej o zezwolenie

Witam!

Chciałbym dowiedziec sie w jaki sposob mozna wylaczyc funkcje, ktora sie czy na pewno chce uruchomic dany program? Jesli tak, zawsze musze wcisnac “zezwalaj”. Jest to strasznie irytujace. Proszę o odpowiedź

Wyłączenie UAC

Nie wyłączaj lepiej tej funkcji, ponieważ chroni ona przez różnymi niebezpieczeństwami.

Owszem chroni ale wiele zależy od tego jak dba się o swój komputer i jak go używa. Ja kupiłem Vistę pół roku temu i prawie od razu wyłączyłem UAC. Często korzystam z internetu i nie mam najmniejszych problemów ze szkodliwym oprogramowaniem czy innymi zmorami globalnej sieci :wink: .

Dodatkowo powiem, że niektóre programy nie będą chciały się zainstalować przy wyłączonym UAC.

rokko , tak z ciekawości. Masz jakieś przykłady? Byłbym wdzięczny.

np. Adobe Reader v8

Niemozliwe jak mam Viste i zainstalowalem Adobe 8 z wyłączonym UAC bez problemu.

No widzisz, a ja miałem z tym problemy. Vista Viście nie równa. To nie jest jedyna aplikacja, która ma problemy z UAC (np. Office 2007 bez SP).

rokko , a bawiłeś się włączaniem i wyłączaniem usług?

Dokladnie, myśle ze masz wyłaczoną jakas usluge systemowa. ja wylaczylem UAC zaraz po zainstalowaniu Visty i potem instalowalem wszystko bez UAC i wszystko Smiga Office 2007 bez SP1 równiez

Usługi wiem do czego służą i które należy wyłączyć, a których nie. Co do problemu… przeanalizowałem go dokładnie i to nie jest wina ustawień systemowych. Instalowałem Adobe Reader w wersji 8 na dwóch kompach i problem z instalacją występował, a muszę zaznaczyć, że na desktopie mam inny zestaw aplikacji i inny zestaw uruchomionych usług niż na drugiej Viście na lapku. Ponadto testowałem to na dwóch różnych wersjach Visty.

dawid18 , co do Offica (wersja trial), po wyłączeniu mechanizmu UAC dochodziło do dziwnych sytuacji, kiedy to aktywowany produkt nie wiadomo skąd zachowywał się jakby nie był w ogóle aktywowany (dla tych którzy nie wiedzą czym to się objawia już mówię - wszystkie opcje są nieaktywne, wyskakuje okno aktywacyjne), zaznaczam, że usługi licencjonowania były uruchomione.

To są tylko dwa przykłady, innym może być choćby sławny Sunrise Vista Konfigurator, tego typu programów jest więcej. Jedne dobrze współdziałają z UAC, a inne nie i to już jest wina programistów i tego w jaki sposób napisali daną aplikację.

Osobiście odradzam wyłączanie UAC. Już kilka razy miałem dzięki UAC ostrzeżenia typu:

SalPC chce uzyskać dostęp do Twoich zasobów

Anuluj Zezwalaj

Gdyby nie UAC nic nie wiedziałbym o próbie grzebania w moim komputerze przez kogoś z sieci. Podobnie jest z WMP, mimo, że zablokowałem w ustawieniach udostępnianie zasobów w sieci, to ten szuka i co jakiś czas pyta, czy udostępniać iksowi zasoby biblioteki. Bez włączonego UAC nawet nie zauważyłbym, że ktoś słucha muzyki, czy ogląda zdjęcia z mojego komputera. Dopiero po czasie przeczytałbym w “Centrum sieci i udostępniania”, co udostępniałem, choć o tym nie wiedziałem. Także UAC to dobra sprawa i lepiej jak działa.:slight_smile: