Vista x64 - kodeki - brak miniatur video w eksploratorze

Witam,

na vista x64 nie mogę zmusić kodeków do wyświetlania miniatur w eksploratorze. Rzekomo pomaga instalacja kodeków x64, ale z tego, co widzę, to najczęściej są to eksperymentalne wersje, bety itp. Używam k-lite full, czy ktoś wie, jak temu zaradzić? Niby drobnostka, ale denerwuje :wink:

Pozdr.

Zainstaluj FFDShow ale z tego co do tej pory zauważyłem to czy bedziesz mial miniatury czy nie i tak bedzie zależało od programu ktory bedzie mial domyslnie otwierac pliki video. Nie wiem jak to dokladnie dziala na Viscie ale u mnie wygladalo tak ze dopóki domyslnym byl WMP to miniatury byly, po zmianie na GOMPlayera miniatury zniknęły i nic nie moglem na to poradzic. Ale żeby bylo śmieszniej, miniatury nagle przypadkiem pojawily sie kiedy zmienilem domyslny program którym maja byc otwierane playlisty chyba w formacie .m3u z WMP na Foobara . :expressionless:

Pamietam tez ze Sub-Edit nie sprawial takich problemow z miniaturami kiedy byl domyslnym dla plikow filmowych ale zeby mogl działać wymaga niestety wylaczenia UAC, no i nie testowalem go juz na systemie 64bitowym wiec nie jestem pewien jak bedzie w tym wypadku chociaz nie wydaje mi sie żeby to było tu aqrat przyczyną problemow.

Używam bestplayera, bo chyba jedyny, który jest “prawie” jak subedit i działa pod Vistą :wink: Ten sam program + te same kodeki pod x86 działały…