Vista x64 uszkodzila dysk?

Witam kilka dni temu w ramach eksperymentu zainstalowalem viste x64 jako drugi system (oba systemy na roznych partycjach). Wczoraj podjalem decyzje ze przechodze na viste i zeby nie miec balaganu sformatowalem obie partycje. Przy ponownej instalacji visty (po pierwszym restarcie w czasie instalacji) wyskakiwal komunikat o bledzie (cos o bledzie odczytu z dysku), sprobowalem ponownie zainstalowac xp takze sie nie dalo (po pierwszym restarcie w czasie instalacji komp zawiesza sie w momencie kiedy powinien zaczac instalowac pliki przeniesione na dysk) Czy ktos spotkal sie z takim problemem? Dzieki za wszelka pomoc. Moje gg 1085401

Wyzeruj dysk programem Killdisk i na nowo podziel dysk na partycje.

jaki to dokładnie błąd ??

najlepiej skasuj wszystkie partycje programem GParted i ponownie podziel dysk na partycje

Jakis pomysl jak to zrobic? Nie mam stacji dyskietek zeby odpalic w dos’ie, z dysku system mi sie nie odpala. Nie mam innego dysku zeby zainstalowac na nim OS. Pozdrawiam

Zarówno Killdisk, jak i GParted są dostępne do nagrania na CD, jako Freeware. Ściągasz obraz CD (plik ISO) i nagrywasz na płytę właśnie jako obraz: Nagraj obraz na dysk.

Potem uruchamiasz z takiej płyty komputer i wykonujesz czynność zerowania lub partycjonowania (ja bym najpierw wyzerował, potem podzielił na partycje).

nagrywasz program na płytę i odpalasz z płyty program

Dzieki serdeczne za rady

Tu Masz prezentację obsługi programu GParted :arrow: Klik

(tu wbrew pozorom nie jest tylko o linuxie).

Dzieki za porady, zrobilem, wszystko dziala tak jak powinno :slight_smile: