Vista x64, zainstalować obok XP sp2

Witam !

Obecnie pracuje na Viście x64 Ultimate i niestety z braku zgodności z pewnym oprogramowaniem zmuszony jestem zainstalować Windows XP SP2.

Właściwie to wygląda tak: Miałem zainstalowane WinXP, ale niestety przestało działać więc wpadłem na pomysł aby zainstalować Vistę x64 - na innej partycji. W tym momencie podczas startu systemu moge wybrać czy chcę XP czy Vistę.

I teraz moje pytanie: Czy jeżeli sformatuje partycję ze starym XP i zainstaluje na niej XP-ka jeszcze raz to czy będe mógł wybrać Vistę podczas startu systemu ?

Czytałem o tym, że w przeciwieństwie do systemów 32-bitowych, te 64-bitowe mają organizację dysku GPT, a nie MBR i stąd moje wątpliwości :confused:

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam !

Jak teraz zainstalujesz XP to nie będziesz miał dostępu do Visty. Jest to związane właśnie z organizacją dysku.

Ja na Twoim miejscu (miałem tak sam) zainstalowałbym VirtualBoxa http://www.virtualbox.org/ Postawiłbym na nim wirtualną maszynę i zainstalowałbym XP.

Wszystko działa z poziomu Visty, wszystko włącznie z netem śmiga jak trzeba.

Pozdrawiam.

PS jest na stronach MS biuletyn z opisem instalacji 2 windowsów w tym Visty na jednym kompie. W tym samym biuletynie jest opis jak naprawić Viste po doinstalowaniu XP.

http://support.microsoft.com/kb/919529/pl

Myślę, że użyje MS Virtual PC… tylko pytanie - czy taki system widzi inne dyski logiczne ?

ps. Dzięki za odpowiedź… Szkoda, że po instalacji muszę naprawiać… w koncu to dwa systemy tej samej firmy, mogli by się chociaż postarać o to, aby były ze sobą zgodne :confused: