Vista, XP i dwie partycje ;]

No wiec mam XP na partycji podstawowej i viste home premium na logicznej…czy moge sformatowac partycje na ktorej jest xp zeby miec tylko viste a potem zlaczyc te partycje w 1? bedzie wtedy vista bez problemu sie wlaczac?

aha i zeby nie robic drugiego tematu to co mam zrobic zeby neo mi normalnie chodzila na viscie? mam modem sagema fast 800-840 i zainstalowany sterownik tylko od modemu i utworzone polaczonie w kreatorze, neo wlacza sie bezproblemowo jednak korzysta mi tylko z polowy lacza albo mniej…mam 512 a sciaga mi max 30 kb/s…srednio okolo18-22kb/s a powino okolo 64 sciagac…da sie temu jakos zaradzic?

Nie połączysz ot tak sobie partycji logicznej i podstawowej.

Musiałbyś zdjąć rozszerzoną (przedtem gdzieś przekopiować to z logicznej)

więcej roboty niż reinstallka.

w partition magic jest taka opcja zeby polaczyc 2 partycje…wiec powinien dac rade…no dobra. nie wazne jest to laczenie tylko to ze czy vista normalnie bedzie sie uruchamiala i dzialac z partycji logicznej gdzy podstawowa zostanie calkowicie sformatowana… bedzie chodzic?

Nie będzie.

ale to nie jest tak dokładnie :slight_smile:

tak to możesz zrobić z dwoma partycjami podstawowymi lub z dwoma logicznym.

A u Ciebie jest tak:

Partycja Podstawowa

Partycja Rozszerzona

Partycja Logiczna

Logiczna należy do rozszerzonej (zawiera się w niej)

a rozszerzonej nie możesz połączyć z podstawową.

Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.

aha rozumiem juz :slight_smile: czyli musze na podstawowej viste zainstalowac, inaczej nie da rady… :slight_smile: a co z tym internetem? co moge zrobic zeby on szybciej dzialal?

GuRu1111 przeczytaj punkt 2.6 i 2.14 regulaminu i popraw temat oraz posty.