Vista-xp sp3 sieć przez livebox'a

Wiam. Od jakiośczasu mam w domu livebox’a podłączxonego doóch kompów. Na jednym vista hp sp1 a na drugim xp sp3. Na odu jest internet. Chce, aby oba komputery mogły przesyłać miedzy sobą pliki. Jak ustawić oda kompy by sie na wzajem widziały i można było udostępniać pliki i drukarkę??

P.S. Vista w mapie sieciowej widzi xp.

A XP nie widzi Visty ?

Czy masz ustawioną tą samą grupę roboczą ?

Jeżeli tak to udostępniasz pliki na obydwu komputerach i powinno grac

zerknij tez tu zanim zadasz następne pytanie viewtopic.php?f=15&t=282756 (3 post od góry)

A spróbuj może tak.

viewtopic.php?f=15&t=288962#p1937996

Nigdy się nie bawię w udostępnianie plików z grupą roboczą, bo to chodziło mi tak jak się temu podobało.

Zrobiłem tak jak jest tam opisane już wcześniej. Vista widzi Xp, ale może się z nim połączyć. Mówi, że może ustalić DNS. A Xp kompletnie nie widzi Visty. Chodzi dokładnie aby vista udostępniła drukarkę xp. Czy coś z tym fantem da się z robić? Czy może pomóc oś takiego jak http://dyndns.com?

DynDNS to jest do tego jak ktoś ma zmienne IP-zmienia się co rozłączenie a chce postawić serwer. Zamiast podawać ciągle nowe IP to rejstruje się tam i dla siebie domene czy subdomene jakoś tak, instaluje programik mały na swoim komputerze i programik zawsze ustawia aktualny adres IP aby wchodząc na wcześniej ustaloną domenę przekierowało go na aktualny adres IP, więc to Ci nie pomoże.

Więm co to DynDNS!! Tylko się pytam czy to może pomóc!!