Vista-xp sp3 sieć przez livebox'a

(uszaty_pl2) #1

Wiam. Od jakiośczasu mam w domu livebox'a podłączxonego doóch kompów. Na jednym vista hp sp1 a na drugim xp sp3. Na odu jest internet. Chce, aby oba komputery mogły przesyłać miedzy sobą pliki. Jak ustawić oda kompy by sie na wzajem widziały i można było udostępniać pliki i drukarkę??

P.S. Vista w mapie sieciowej widzi xp.

(MrAsusrp6) #2

A XP nie widzi Visty ?

Czy masz ustawioną tą samą grupę roboczą ?

Jeżeli tak to udostępniasz pliki na obydwu komputerach i powinno grac

zerknij tez tu zanim zadasz następne pytanie viewtopic.php?f=15&t=282756 (3 post od góry)

(Bolo92) #3

A spróbuj może tak.

viewtopic.php?f=15&t=288962#p1937996

Nigdy się nie bawię w udostępnianie plików z grupą roboczą, bo to chodziło mi tak jak się temu podobało.

(uszaty_pl2) #4

Zrobiłem tak jak jest tam opisane już wcześniej. Vista widzi Xp, ale może się z nim połączyć. Mówi, że może ustalić DNS. A Xp kompletnie nie widzi Visty. Chodzi dokładnie aby vista udostępniła drukarkę xp. Czy coś z tym fantem da się z robić? Czy może pomóc oś takiego jak http://dyndns.com?

(Bolo92) #5

DynDNS to jest do tego jak ktoś ma zmienne IP-zmienia się co rozłączenie a chce postawić serwer. Zamiast podawać ciągle nowe IP to rejstruje się tam i dla siebie domene czy subdomene jakoś tak, instaluje programik mały na swoim komputerze i programik zawsze ustawia aktualny adres IP aby wchodząc na wcześniej ustaloną domenę przekierowało go na aktualny adres IP, więc to Ci nie pomoże.

(uszaty_pl2) #6

Więm co to DynDNS!! Tylko się pytam czy to może pomóc!!