Vista>XP/stery

Mam duży problem. Popsuł mi się PC z Vistą ( nie mogę jej odpalić ). Chciałbym teraz zainstalować XP. Jak muszę to zrobić żeby mi się nie nadpisał XP na Viście. Czy mogę mieć jakieś problemy. Jak jest ze sterownikami?

Proszę o odpowiedź

Pozdr.

musisz sformatować dysk i wtedy zainstalować XP :slight_smile:

ze sterownikami do czego?

podaj parametry (są stery raczej do wszystkiego na XP) :slight_smile:

pozostaje jeszcze kwestia danych na dysku, na którym miałeś viste. Jeśli posiadasz płytę instalacyjną visty oraz ważne dane na dysku z vistą i chcesz je zachować zapoznaj się z demonstracją :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … +WinPE+2.0

a co do sterowników to nikt Ci nie pomoże nie znając konfiguracji Twojego PC

Musisz sformatować partycję systemową i zainstalować na niej XPeka. Co do sterów to masz je na stronie producenta płyty głównej lub laptopa.

Ale jak ma wiecej partycji, to programy\gry\aplikacje ktore instalował pod vista,

nie bedą działac na tych innych partycjach. no chyba ze sie myle i niech mnie ktos oswieci.

nie mylisz się :smiley:

programy i tak i tak przestana działać :slight_smile:

jedynie zachowa dokumenty, filmy itd. :wink:

A w jaki sposób sformatować dysk?

Kopiujesz ważne pliki na płyte. Wkładasz płytke z Windą, w BIOSie ustawiasz bootowanie z CD i uruchamiasz kompa z niej i postępujesz WG instrukcji na ekranie, tzn bierzesz szybkie formatowanie , a system plików NTFS. Instrukcja Krok po kroku.

ok, dzięki - a co do tych sterowników, będę miał jakieś z nimi problemy jeśli miałem fabrycznie viste, a teraz XP? Kiedy mam je zaistalować? W jaki sposób. Proszę o wyrozumiałość, początkujący jestem :]

Stery masz na stronie producenta płyty głównej, laptopa, lub na płycie dołączonej do sprzętu i na XP powinno działać.

czyli stery, ewentualnie, instaluję już na XP? a jeśli bym nie miał tych sterów to co by się działo?

Stery instalujesz jak juz bedziesz mial xp

Jak np: nie zainstalujesz sterów do grafy to będziesz miał kiepską rozdziałke, kolory itp…

Jak nie zainstalujesz do mobo to nie będziesz miał m.in. dźwięku.

Sprawdź jeszcze jak to jest z instalatorem i dyskami sata (jeśli taki/e masz w lapku) bo może ich nie widzieć. Dokładne info na ten temat jak i sterów do laptopa znajdziesz tutaj: http://www.forum.laptopy.info.pl

XPVistastery ,

zgłoś się do nas ze sterami to pomożemy :slight_smile:

a tak to jeśli nie będziesz maił sterów to urządzenia nie będą działały prawidłowo :wink:

no i stery instalujesz w takiej kolejności:

  1. chipset

  2. łatka Microsoftu do dźwięku (jeśli trzeba)

  3. dźwięk

  4. grafa

  5. wifi

a dalej to jak kto chce :wink:

podaj model lapka, bo możesz mieć problemy z instalacją XP (brak sterowników RAID) i może będizesz musiał zgrać je na Pendrive’a albo scalić z płytą instalacyjną XP :slight_smile: