Vista z p2p, timestoper, wg. licencji jest to legal?

Witam,

Co sądzicie o posunięciu Microsoftu gdzie :

A najlepsze jest to :

LICENCJA WINDOWS NIE ZABRANIA MANIPULOWANIA DATĄ ANI INSTALACJI USŁUG KTÓRE TO ROBIĄ - NAWET NIE ZABRANIA WSTRZYMYWANIA TIMEBOMBY.

Czyżby Microsoft obawiał się przejścia na linuxa, i dlatego dał taką licencję, gdzie każdy legalnie może pobrać z sieci obraz iso Visty, aktywując timestoperem zatrzymuje odliczanie systemu do aktywacji, a mimo to wszystko jest legalne ??

Jestem pod wrażeniem :shock:

no wiesz taka wersje mozesz sobie uzywac na wlasna odpowiedzialnosc ale gdy bedzie kontrola legalnosci to taki system bedzie nielegalny

Jest to taka mala furtka aby uzywac Visty po cichu dopuki nikt nie skontroluje

hmmm, a niby dlaczego ??

Skoro licencja programu [pozwala na manipulowanie datą , więc dlaczego system ma być nielegalny, skoro licencja na to pozwaqla ??

Wydaje mi się że microsoft w windows vista popełnił jeden błąd i to duży, teraz każdy może legalnie używać systemu ściągniętego z p2p, ponieważ licencja pozwala na manipulowanie datą, a że timestopper pozwala na takie coś, jak i sam microsoft , więc i program timestoper jest legalny, hehe

po to nie jest program freeware

nie jest tez legalnie udostepniany w sieci ( tym bardziej w p2p)

a nawet jezeli wyjdzie wersja trial tego systemu to akceptujac taka licejncje bedzie godzil sie na uzywanie np przez te 60 dni.

Oczywiscie mozesz sobie munipolwac data , timer stoperem ale tylko gdy kupisz legalny system w sklepie ( zamiast wpisywac serial z naklejki i robic aktywacje przestawiasz np date)

Jasne, to nie jest freeware, ale jest udostępniony do działania przez 30 dni, a jeśli licka nie zabrania zatrzymywania ani kombinacji przy liczniku odliczającym czas do aktywacji, to wszystko jest legalne.

2 sprawa: a kto powiedział ze P2P jest nie legalne? nie legalne są pliki które ludzie przesyłają między sobą (filmy, gry - słyszalem ze gra bez kraka jest legalnie przesłanym plikiem, po prostu jest to obraz CD/DVD ale juz z witaminką - nie), ale sama wizja p2p jest jak najbardziej legalna. Mylisz się i tyle.

kto ci udostepnij na 30 dni - Ms ? Na dzien dzisiejszy legalny system Vista to tylko ten kupiony w sklepie. Na dzien dzisiejszy nie ma systemu trial ( testowego) a to ze windowsa dziala 30 dni bez aktywacji to nie to samo co testowa wersja , poprostu masz 30 dni na jego aktywacje

ale można tak zrobić np. z wersją testową trial …

I co ?

Niby można uzywać viste rtial np. przez 180 dni, ale przeciez nikt w licencji nie wspomniał, że nie moge manipulować czasem, microsoft wykonał zapewne wielski gest w kierunku piratów, i tyle

tak w wersji trial mozesz to sobie zrobic , tak samo jak kupisz sobie w sklepie i nie bedzie ci sie chcialo aktywowac

Mozna manipulowac tymi sprawami ale tylko na wersjach z legalnych zrodel ( sklep , niedlugo wersja trial ze strony ms), w zadnym przypadku nie mozna tego robic legalnie na systemie zdobytym w sposob nielegalny ( sieci p2p , warezy itp.)

Oczywiscie jezeli bedziesz uzywal wersji trial (180d niowej) to akceptujac licencje podczas instalacji zobowiazujesz sie do uzywania jej tylko przez te 180 dni. Jezeli w razie kontroli “jakis niebieski harcerzyk” polapie sie ze uzywasz dluzej niz 180 dni oskarzy cie o piractwo poniewaz podczas instalacji zobowiazales sie na uzywanie tylko poprzez te 180dni.

A to ze Ms zrobil taka furtke to dal tzw ciche przyzowlenie na uzywanie pirackich wersji ale w razie kontroli umywa on rece :slight_smile:

Ja np mam wersje OEM legalna , moge jej sobie nie aktywowac tylko zabawic sie datami i nikt mnie przez to nie nazwie ze uzywam piarata bo kupilem go legalnie , i uzywam zmiany dat ktorych ms nie zabrania.